60-річчя Валентини Костянтинівни Діаковської

Чернівецький обласний художній музей знову підтвердив своє реноме елітного осередку культурного життя Буковини. На цей раз в стінах цього поважного культурно-мистецького закладу відбулося святкування 60-річчя Валентини Костянтинівни Діаковської, голови Чернівецького обласного відділення Українського Фонду культури. Привітали Валентину Костянтинівну в цей день близькі друзі та люди, з якими вона співпрацює вже протягом багатьох років.
Серед гостей були мер м. Чернівці Микола Федорук, дует «Писанка», керівники відділів культури Чернівецької міської ради ча ЧОДА, голови польського та румунського національних культурних товариств, науковці, поети та письменники. Культурно-розважальну програму презентували камерний оркестр Чернівецької обласної філармонії під керівництвом пана Кадюка та відомий на Україні танцювальний дитячий колектив «Прітендес».

Валентина Діаковська завжди тісно співпрацювала з багатьма відомими митцями Буковини, сприяла втіленню в життя багатьох всеукраїнських та міжнародних мистецьких проектів і подарунком від мистецької богеми нашого краю стала виставка «Коло друзів», присвячена ювілею пані Валентини, яка була експонована у виставкові залі художнього музею.

В експозиції представлено 38 творів живопису, графіки та скульптури сучасних українських і зарубіжних художників. Серед найвідоміших авторів – Михайло Шемякін (США), Темістокль Вірста (Франція) та Емма Андієвська (Німеччина).

Активна життєва позиція Валентини Діаковської, її вміння налагоджувати контакти між людьми та численними культурними організаціями України та Європи, підтримка творчих особистостей дозволили об’єднати талановитих митців сучасності, заохотити їх до творчої праці.

Серед учасників вернісажу постають художники з яскравими стилістичними манерами, не схожими одна на іншу. Твори, вирішені у жанрах пейзажу, натюрморту, тематичної композиції, виявляють інтерес митців до розкриття складних філософських проблем сучасності, розв’язання колористичних та композиційних завдань.

Більшість митців – відомі чернівецькі художники: Олександр Літвінов, Ігор Юр’єв, Марина Рибачук, Людмила Богдан, Віталій Шелєгін, Анатолій Піонтковський, Іван Салевич, Володимир Краснов та інші. Свої роботи на виставці презентувало й нове покоління буковинських митців з відомої дитячо-юнацької художньої студії «Арт-музеум», яку було створено саме при Чернівецькому художньому музеї Це – Людмила Нікорич та Даша Сєдова. Також слід відмітити експоновані на виставці твори Павла Жарова (Франція), Олександра Куркчі (Хмельницький) та Олексія Аполлонова (Київ).

Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , ,