Депутати затвердили пакет антикризових заходів для Чернівців

З метою запобігання впливу негативних наслідків фінансової кризи у Чернівцях буде розроблено заходи з економного витрачання електричної, теплової енергії, газу, води, зменшено їх витрати у святкові та вихідні дні. Споживання енергоносіїв бюджетними установами планується скоротити щонайменше на 10% . Депутати закликають мешканців міста економно витрачати воду та електроенергію, утеплювати свої помешкання та місця загального користування, вчасно оплачувати комунальні послуги.

Задля зменшення втрат місцевих бюджетів передбачено не вносити пропозицій щодо надання пільг зі сплати податків та зборів в частині, що зараховується до бюджету міста і взагалі не приймати жодних рішень, що сприятимуть зменшенню надходжень до бюджету міста.
Заборонено також збільшувати штатну чисельність працівників в бюджетних установах соціально-культурної сфери. Не будуть створюватися й нові органи у міській та районних радах, а наявні вакансії та ті вакансії, які будуть утворюватися, не заповнюватимуть.

Стимулювання працівників бюджетних установ буде проводитися лише за умови забезпечення у повному обсязі бюджетними коштами обов’язкових виплат зарплати, інших соціальних виплат, а також проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги.
Передбачено активізувати проведення земельних аукціонів з продажу ділянок та права їх оренди, сприяти залученню в економіку міста коштів міжнародної технічної допомоги, а на промислові підприємства – інвестицій, проводити системний моніторинг фінансово-економічного стану провідних підприємств міста, посилити контроль за справлянням ринкового збору, надходженням орендної плати, притягувати до відповідальності роботодавців, які практикують виплату зарплати «у конвертах».

Свої антикризові заходи запропоновано розробити керівникам усіх комунальних підприємств, вивчити можливості оптимізації чисельності працівників, зменшення загально виробничих витрат та розширення переліку додаткових послуг.
У наступному році в місті з метою підтримки місцевого виробника буде запроваджена акція “Купуй вітчизняне, чернівецьке” шляхом проведення ярмарків, виставок, соціальної реклами.

(с) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: