День міста 2009 або Чернівцям – 601!

[традиційно вже публікації про мега-події розділяємо на “центральну” чи “головну” – і часткові, присвячені конкретному заходу]
3-4 жовтня цього року Чернівці й чернівчани прожили у святковому режимі: фестивалі, концерти, ярмарки, рекорди, відкриття, презентації! – і це, мабуть, далеко не вичерпний список.
Фотозвіти:
Мистецький узвіз
Почесні громадяни Чернівців
Книжковий ярмарок
Любителям солодощів
Музика в металі
Велосипед
Графіка по дереву
Арт-стілець від Федірка
Рекордний перекладенець!
Урочисте відкриття
Колекція вбрання від коледжу економіки і дизайну
Коло Друзів
Franz Joseph I
Золотий гусак
Головна сцена, площа Соборна
Буковинські зустрічі 2009. Гала-концерт
Спільна культурна спадщина

Розмаїття запланованих заходів цього року дійсно вражало, хоча з іншого боку – багато з них накладалися по часу і відвідати абсолютно усі не було ані найменшої можливості.

Із самого ранку 3 жовтня чернівчани мали змогу спостерігати на Центральній площі міста перед Ратушею величезний кондитерський виріб – найбільший в Україні перекладенець “Буковинський”! Що тут же на місці було зафіксовано представниками Книги рекордів України, а невдовзі на Театральній площі вже було вручено відповідного сертифіката панові Терешкіну.
Після відповідних замірів (довжина, ширина, висота, вага), перекладенець розрізали на частини – і пригощали усіх бажаючих.

Поряд – по вулиці Емінеску, уже розпочався книжковий ярмарок; який, попри розповсюджені анонси, виявився далеко не таким насиченим і потужним, як очікувалося.

А ось усі події, що відбувалися на площі Турецької криниці – це було дійсно щось неймовірне: і Фестиваль народних ремесел «Мистецький узвіз», і свято мистецтва ковалів «Музика в металі».

Взагалі, можна сміливо стверджувати, що під час цьогорічного святкування Дня міста у Чернівцях виокремилися такі собі три потужні святкові “Центри”:
– площа Турецької криниці: народні майстри з України та Румунії, неймовірні ковалі з легендарним уже здоровенним велосипедом;
– площа Філармонії: етнофестиваль “Буковинські зустрічі”, виступи колективів музичних шкіл, концерти класичної музики, представлення колекції одягу, естрадний концерт, жарти від клуба “Золотий гусак” і багато-багато іншого;
– Соборна площа: вранці – спортивні старти, вуличний баскетбол; обід-вечір у неділю – рок-фестиваль “Відродження”, вечір обох днів – потужні концерти та дискотека.

Урочисте ж відкриття і святкування Дня міста і фестивалю “Буковинські зустрічі” приймала театральна площа; тут же на клумбах можна було спостерігати дивовижні квіткові композиції, а по периметру молоді хлопці та дівчата із повітряними кульками в руках пропонували усім чернівчанам залишити на кульці якесь побажання (потім усі кульки було відпущено у вільний політ).
Офіційні особи за стародавньою традицією промовили по кілька слів; міський голова вшанував довгожителів міста привітаннями й цінними подарунками, а також – молодят, одружених у цей день, і – народженого у цей день (верніше, ніч) хлопчика. Не забули й про журналістів.

Далі учасники “Буковинських зустрічей” на чолі з військовим духовим оркестром вирушили у ходу містом – яка закінчилася на площі Філармонії.
Мабуть, на “Зустрічах” варто зупинитися окремо: було дійсно гарно, виступи колективів незмінно супроводжувалися оплесками і навіть підспівуваннями-підтанцьовуваннями з боку глядачів; а під час запального танцю колективу “Ізвораш” із Глибоки присутні навіть не на жарт розпереживалися за подальшу долю сцени й мікрофонів: два з трьої мікрофонів опинилися на бруківці, а сцена трусилася як, мабуть, ще ніколи досі. Довелося навіть робити після цього виступу технічну перерву.
Порадували також іноземні гості – Польща, Словаччина та Румунія.

Одночасно з цим відбулося відкриття пам’ятника Францу-Йозефу І (який подаровано Чернівцям Арсенієм Яценюком) у скверику по вул. Кордуби.

Завершився перший день святкування концертами на Соборній площі (виступав Стас П’єха”) та на площі Філармонії (Михайло Грицкан).

Другий день був не менш насиченим потужними подіями, і чернівчан на заходах було явно більше.
На площі Турецької криниці тривали заходи, розпочаті у суботу.
Сцена ж на площі Філармонії дарувала глядачам (набагато численнішим, ніж 3 жовтня) то хореографічні, то вокальні, то інструментальні композиції; а з 18 години – веселі байки та анекдоти від клуба “Золотий гусак”.
Соборна площа ж із самого ранку перетворилася на імпровізований спортивний майданчик (найвидовищнішим був, звісно ж, вуличний баскетбол),
з 14 години – на потужну рок-сцену.

Вечір і завершення святкування – концерти і дискотека на площі Філармонії та Соборній площі.

Загалом – усе було дуже (деколи, можливо, навіть занадто) насиченим та дуже змістовним.
Дивимось фотозвіти – згадуємо (хто був) чи дивимось (хто не бачив) як це було!


Tags: , , ,