День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року, в Україні відзначається День Європи.

Цього року День Європи в Україні припадає на 15 травня.
Як повідомляє прес-служба ОДА до Дня Європи на Буковині передбачено проведення низки акцій. Зокрема, книжкової виставки, приуроченої відзначенню Дня Європи в Україні та виїзної книжкової виставки «На Європейських перехрестях»; Міжнародного фестивалю національних культур «Букова віть»; фотовиставки «Європейські традиції в архітектурному ансамблі міста Чернівців»; шостого Буковинського туристичного ярмарку; заходів в рамках програми «Європейська веселка» (конкурс малюнка та конкурс творчих учнівських робіт, вікторина тощо). Згідно Плану, масштабні акції з нагоди відзначення в краї Дня Європи передбачені в галузі освіти. Так, в закладах освіти області буде проведено: конкурси творчих робіт та рефератів на тему «Основні етапи співробітництва України з ЄС»; вікторину «Що ми знаємо про Європейський Союз?», круглі столи на тему: «Місце України в Євросоюзі».

Також в освітніх закладах краю проведуть тематичні виставки «Європейський Союз та взаємовідносини Україна-ЄС»; традиційний фестиваль дитячої творчості «Європа-наш спільний дім»; ярмарок робіт дитячої творчості; суспільно-громадські акції «Свічка пам’яті», присвячених пам’яті загиблих у військових конфліктах ХХ ст. в Європі; конкурс-малюнків «Прогулянки казковою Європою»; фотовиставку «Буковинські зірочки на теренах Європи»; фото – та відео фестивалі «Я-юний європеєць» тощо. З нагоди святкування Дня Європи пройдуть в Чернівецькій області й спортивні змагання. Зокрема, Кубок України з Мотокросу, Молодіжні спортивні ігри України з настільного тенісу; Чемпіонат області з футболу серед аматорських команд; Обласні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч».

План заходів щодо відзначення у 2010 році Дня Європи в Чернівецькій області затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації № 182-р від 2 квітня 2010 року «Про відзначення Дня Європи в Чернівецькій області у 2010 році».


Tags: , , ,