Commons/Спільне


Анастасія Рябчук, шеф-редактор; Тамара Злобіна

Учора, 29 червня, у Literatur Caf? було презентовано журнал соціальної критики “Спільне” і його № 1, 2010 – Криміналізація соціальних проблем (за цим лінком можна онлайн прочитати деякі статті з номеру).
Чому саме “Спільне” і які принципові засади діяльності журналу – чітко й докладно описано в розділі “про нас”, як і те, що до творення журналу може долучитися будь-хто (для цього потрібно просто зв’язатися з редакцією).


В номері – класика, переклади, власні дослідження; а також – мистецька частина у вигляді фотографій, що рівномірно розподілені номером і візуалізують деякі соціальні моменти.


Не усі з присутніх, на жаль, розібралися і зрозуміли про що жнасправді журнал.
Багато хто почувши слово “соціальне” одразу подумав про соціально незахищені верстви населення; а прочитавши назву номеру де фігурує слово “криміналізація” – про олігархічні клани, “злочинну” владу, корупцію тощо.
Насправді ж усе складніше і значно глибше.

Безперечно, надзвичайно цікавий журнал; якісний, добротний, пропрацьований. Разом з тим, мабуть, не варто забувати й про інші погляди і ракурси; а також про певне ідеологічно та інтелектуально ліве спрямування кістяка команди.
Цікавий журнал, безперечно – але й досить складний, заставляє активно працювати головою і вдумуватись.

З нетерпінням ждемо наступного номеру!


Tags: , ,