Каталог СіТі КРИТИК від “Це Чернівці, крихітко!”


Давно збирався написати невеличку критику на СіТі КРИТИК – майже веб-два-нульний каталог від творців “Це Чернівці, крихітко!”. Я кажу саме “каталог”, тому що це по своїй суті і є каталог – хоча я очікував (про те, що планується запустити такий сайт я знав задовго до безпосередньо запуску) щось на кшталт сіті-ґайда.

Почну з того, що я безмежно радий бачити нові веб-проекти в чернівецькому сегменті мережі. Незалежно від їхньої успішності, якості виконання, задуму і так далі.

Не можу стверджувати, але, скоріш за усе, успіх спільноти “Це Чернівці, крихітко!” (34 з половиною тисячі підписників) надихнув її організатора на таку собі проектну експансію. По-перше, він запустив СіТі КРИТИК, по-друге, вже маємо нагоду бачити у кав’ярнях міста таку собі самвидавну газету (здається, так і називається: “Це Чернівці, крихітко!”). Можливо, ще є якісь проекти на різних стадіях – не знаю, але названі – досить цікаві.

У першу чергу СіТі КРИТИК здивував тим, що тут акцент робиться саме на організаціях як таких. Тобто це ніщо інше як каталог із системою навігації та можливістю залишати коментарі. У той час як акцент, гадаю, варто було робити на подіях, а не безпосередньо місцях. До прикладу, театр імені Ольги Кобилянської – тут у каталозі це одне місце, до якого можна залишати коментарі-відгуки. Разом з тим, у цьому театрі відбувається маса цікавих подій: прем’єри, фестивалі, концерти і багато чого іншого. Тут, у каталозі, ми бачимо просто одне місце – Театр. Відгуки про сам театр – можливо, це буде цікаво комусь із немісцевих. Мені, наприклад, було би значно цікавіше читати (і залишати) відгуки про кожну прем’єру чи якусь іншу подію.

Тобто я маю на увазі, що “ще один каталог” – це класно, але навіщо? А ось сіді-ґайда (дивимось гарний приклад) – у нас немає жодного. Я чомусь думав, що цей проект буде все ж сіті-ґайдом, а не каталогом.

Далі я намагаюсь відповісти на запитання, яке є базовим для будь-якого проекту: хто цільова аудиторія? Тобто для кого цей проект буде корисним, хто має ним користуватися і для чого? Чернівці – досить невелике місто, якщо я шукаю якусь організацію – скорше я порозпитаю знайомих аніж буду шукати в каталозі. Так само скорше я вислухаю рекомендації тих, кого я знаю, а не зважатиму на відгуки невідомих мені людей.
Чи буде хтось користуватися цим каталогом, щоб вирішити до якої кав’ярні піти? Чи до якої веб-студії звернутись? Чи до якого вишу вступити? Чи яку газету читати?
Я не знаю.
Тобто ідеологія проекту і хто його аудиторія мені не зовсім зрозуміло.

Сама реалізація проекту також наштовхує на декілька зауважень:
1. Практично немає інтеграції з соціальними мережами. Те, що є одна загальна кнопка від ВКонтакте “мне нравится” – несерйозно. Кожну окремо взяту організацію треба мати можливість як мінімум лайкнути, вподобати, затвітити (а ще краще мати можливість залишати відгуки з-під облікових записів різних соцмереж) і так далі.
2. Немає жодного натяку на геолокацію.
3. Не оптимізований під мобільні (пов’язано з попереднім).
4. Слабенька пошукова оптимізація (я би сказав, відсутня взагалі). Звідки мають приходити люди на сайт, лише зі спільноти ВКонтакте? Який сенс організації додавати себе до каталогу, якщо через пошуковик ніхто її в цьому каталозі не знайде?

Можливо, розрахунок на те, що учасники спільноти ВКонтакте будуть заходити до каталогу. Очевидно, будуть (мабуть, вони наразі і складають ядро аудиторії проекту) – але скільки? Тобто я маю на увазі, що можна зайти раз, другий, третій, десятий. Навіщо заходити в одинадцятий раз? Подивитися які з’явилися нові організації в каталозі? Чи подивитися які з’явилися нові коментарі? Взагалі, людей із ВКонтакте досить важко “витягнути” за межі соцмережі десь назовні.

Я хочу помилятися, але я не бачу майбутнього цього проекту, принаймні, в такому вигляді як він є зараз. Додати свій заклад до каталогу шляхом заповнення вордівського документа – надто архаїчно навіть для Чернівців.

Повторюся, я безмежно радий бачити нові веб-проекти в чернівецькому сегменті мережі. Нові проекти це класно – бо це досвід для людей, які щось пробують, роблять, експериментують, які, зрештою, розвивають наш веб і розвиваються при цьому самі.


Tags: