ЦІСАР ПОВЕРТАЄТЬСЯ У ЧЕРНІВЦІ

Галерея TRAFIK та Literatur Caf? (Центральна площа, 10),
відновлюючи після літніх вакацій традиційні «Літературні Вівторки», запрошують 18 серпня, у день народження легендарного Франца Йосифа І,
на літературно-мистецький вечір

«ЦІСАР ПОВЕРТАЄТЬСЯ У ЧЕРНІВЦІ»,

присвячений творчості відомого німецькомовного письменника,
уродженця Західної України Йозефа Рота.

Вечір розпочнеться відкриттям фотовиставки історичних фотографій

«ВІЗИТ ЦІСАРЯ КАРЛА І У ЧЕРНІВЦІ 17.08.1917 р.».

Початок заходів – о 18.00.

Тему занепаду Дунайської монархії, яка є ключовою у творах Й. Рота, «останнього підданого імперії», а також австрійської культурної спадщини у Чернівцях по-новому відкриватиме для себе молоде покоління читачів під проводом традиційних ведучих «Літературних Вівторків» – Сашка Горського та Христини Венгринюк.

По закінченні вечора відбудеться перший публічний показ у Чернівцях знятого за однойменним оповіданням Й.Рота фільму «Легенда про святого пияка» («Золотий Лев» Венеційського фестивалю 1988 р., в головній ролі – Рутґер Хауер).

Фотографії для виставки надані Сергієм Осачуком.
Партнером Літературних Вівторків у Чернівцях є видавництво «Грані-Т».
Інтернет-спонсор – мережа компанії «LANgate».

(с) Сашко Горський [sazhko@gmail.com]

 • Anonymous

  Про цього не ординарного журналіста та письменника писали по різному. Наприклад: « Злий, голодний п’яний, але розумний».

  Він народився в Галичині, а світу став відомий як один з найкращих німецькомовних письменників і репортерів XX століття.

  Творчість Йозефа Рот є не тільки мало відома серед буковинців, але і в всій Україні.

  Галичанин Рот усе ж сприймається не лише як географічна, але й як психологічна категорія письменника та журналіста. Великою мірою це стається завдяки тому, що розмаїття її культурних особливостей, суспільних рис у художніх творах Рота подається автором через призму свідомості окремих персонажів. В нього булла складна житейська фабул. Його постійне скитання по Європі не давало йому можливості облаштувати своє особисте життя

  В 1922 році Йозеф одружується з Фрідерікою Райхлєр. Пізніше Йозеф потрапляє у тяжку психологічну та фінансову скруту внаслідок захворювання дружини Фрідеріки шизофренією. Він сам стає алкоголіком. Про це він описує у своєму оповіданні «Легенда про святого п’яничка». В1939р. збіднілий та в боргах помирає внаслідок двостороннього запалення легенів та білої лихоманки.

 • ruslan

  В предчуствии шикарного вторника-ждем дня следующего за понедельником…

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото