Чистота мови – чистота душі


Сьогодні, 22 лютого 2010 року об 11.00 з нагоди Дня рідної мови Чернівецька міська організація ВО «Свобода» провела під стінами ОДА акцію «Чистота мови – чистота душі».
У рамках якої закликали усіх (та у першу чергу можновладців) слідкувати за чистотою своєї мови; крім того – передали депутатам обласної ради пам’ятки зі зразками найпоширеніших помилок та правильного вжитку поширених серед можновладців висловів (першим номером у списку – “брати взятки – брати хабарі”).


А для румуномовних депутатів передали ось такі “Практикуми з українського ділового мовлення” – хоча чи можна сподіватися, що людина, яка усе життя прожила у Радянському Союзі (отримала за тих часів вищу освіту), а потім у Незалежній Україні – і за усе життя не спромоглася вивчити не те що українську мову, але й належним чином російську; так-от, чи можна сподіватися, що такі люди візьмуться до вправляння з українського ділового мовлення і досягнуть бодай якихось успіхів?


Дійсно – що буде з українською мовою за нинішніх соціально-політичних реалій?
Офіційна інформація від Чернівецької міської організації ВО «Свобода»:

Акція має на меті привернення уваги передовсім депутатів обласної ради до засилля слів іншомовного походження, численних помилок та спотворень в українській мові. Активісти ВО «Свобода» передали депутатам Чернівецької обласної ради пам’ятки зі зразками найбільш поширених помилок, почерпнутих з усного та писемного мовлення українських посадовців. Окремим депутатам обласної ради передано посібники з ділової української мови, з метою переконати їх, що наша мова є надзвичайно багатою, милозвучною і може використовуватися у будь-яких сферах життя.
«За даними ЮНЕСКО, щодва тижня в світі зникає одна мова, ми не бажаємо, аби серед цієї сумної статистики опинилася українська мова. Саме тому, намагаючись привернути увагу депутатів щодо проблем нашої мови, ми упорядкували пам’ятки, які допомагатимуть можновладцям слідкувати за чистотою їх мовлення», – зазначив керівник прес-служби Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Володимир Звенигородський.

«Наразі є велика ймовірність чергових утисків української мови в Україні. Рішення Конституційного суду щодо відміни обов’язковості для вчителів спілкування українською у навчальних закладах є небезпечним та загрозливим прецедентом», – наголосив голова виборчого штабу ВО «Свобода» у м.Чернівці Назар Горук.

Під час проведення акції не минулося без колізій. Представники правоохоронних органів не дозволяли активістам ВО «Свобода» та пресі передати пам’ятки в апарат обласної ради, мотивуючи це тим, що не мають відповідного доручення.

(c) Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»


Tags: , ,