Колумбійський університет передав ЧНУ тварин для вивчення причин злоякісних пухлин

 

_____________________________________________________

На кафедрі біохімії Чернівецького університету започаткована нова тематика досліджень, а саме – вивчення впливу і можливостей використання природних факторів в лікуванні злоякісних утворень, попередженні різних патологічних станів та корекції вже наявних патологічних станів.

“На сьогодні особливу увагу ми приділяємо вітаміну «А» як природному фактору, який важливий для нормального росту та розвитку організму, функціонуванню в різних біохімічних процесах”, – розповідає Ігор Шмараков, доцент кафедри біохімії та біотехнології факультету біології, екології та біотехнології ЧНУ ім. Ю. Федьковича, -“у цьому напрямку ми співпрацюємо з Колумбійським університетом в США. Для продовження досліджень він безкоштовно надіслав нам генно-модифіковані трансгенні тварини (мишей, які були генетично розроблені). Певні гени у них не функціонують, ніби вимкнені. Навіть в Америці не у всіх є такі моделі. Володіючи ними, можна говорити чи має відношення певний ген або накопичення визначеного фактору до розвитку тієї патології, чи не має. І, відповідно, якщо є таке порушення, то як його коригувати, чи є в цьому щось новаторське тощо”.
Ігор Шмараков за програмою академічних обмінів ім.Фулбрайта  мав змогу проходити стажування на базі Колумбійського університету (США) у 2009 році, а між університетами- ЧНУ та Колумбійським- було укладено угоду про науково-технічне співробітництво.

Дослідження на кафедрі біохімії ЧНУ ім. Ю. Федьковича дадуть можливість зрозуміти механізми виникнення хвороб, націлити шляхи корекції, а також, що найголовніше – використовувати природні речовини, які можуть допомогти організму вийти з того чи іншого стану або попередити розвиток певних хвороб.

Матеріали з сайту ЧНУ


Tags: ,