Прем’єра “Ще раз про Червону Шапочку”

Перша прем’єра 82 театрального сезону в театрі імені Ольги Кобилянської – дитяча вистава, мюзикл “Ще раз про Червону Шапочку”.

Ще раз про Червону Шапочку” – такий собі сучасний мікс із Червоної Шапочки, Снігової Королеви, Івана-царевича з Василиною Прекрасною і Бабою Ягою, Бармілієм з лікарем Айболитом, а також деяких сучасних реалій у вигляді мобільного зв’язку та ноутбука.

Сюжет досить заплутаний: Червона Шапочка, відірвавшись від комп’ютерної гри, згадує про свою бабусю і вирушає до неї в гості. В лісі, як то водиться, зустрічає вовка – але дещо неупевненого в собі та не надто злого. Той не хоче приймати тезу про те, що “поганих не буває” і запрошує Шапочку подивитися на іншу бабусю, Бабу Ягу, яка має бути дійсно поганою. Але Баба Яга теж не така вже й погана – у неї просто вже 200 років зуб болить. У Баби Яги в полоні – Василина Прекрасна, Червона Шапочка хоче допомогти їй звільнитися та влаштувати особисте життя з Іваном-царевичем.
Умови прості: вилікувати зуб Бабі Язі – і та відпустить Василину. Зуб уміє лікувати Доктор Айболит, але він в Африці – і всі рушають до африки. В Африці, як відомо, Бармалій – а перемогти його може лише Іван-царевич, який знаходиться на Північному полюсі у Снігової Королеви. Усі, відповідно, рушають туди. Зрештою, Снігова Королева сходиться з Бармалієм, Бабі Язі досить ефектно видаляють зуба і усі йдуть в гості до бабусі.

У виставі активно задіяли проектор. Коли Червона Шапочка телефонує бабусі, та з’являється на екрані ніби на відеозв’язку. Коли герої перебувають десь в чужих землях – на екрані відображені відповідні краєвиди. Ну й, звісно ж, різного роду спецефекти час від часу.

Чого забракло – це якихось яскравих декорацій. А ще – діти публіка галаслива і часто не чути що говорять персонажі на сцені, або важко розібрати про що співають. Взагалі, наш театр співами не надто сильний…

На жаль, не розкрито тему хвилюючого для татусів персонажу чорної пантери з оточення Айболита-Бармалія. Але образ, безперечно, перспективний, особливо для недитячих вистав.

Діти – дуже вдячна публіка. Вони активно підказують персонажам хто куди пішов і що потрібно робити, щиро сміються і радіють разом з героями казки. Особливо полюбилися глядачам, здається, Баба Яга та Бармалій – мабуть, найхаризматичніші герої.

В цілому вистава залишає після себе цілком позитивні враження. Обов’язково поведіть дітей на цю казку, їм сподобається!


Tags: