Чернівецька обласна митниця до Дня незалежності


Відео – до 20-річчя Державної митної служби України, присвячене Чернівецькій обласній митниці: як усе виглядало у 1991-му, що змінилося, як виглядає тепер; і навіть про історію митниці Буковинського краю; цікаве відео, деякі кадри (91-го року) поправді унікальні – чого лиш вартують ті картини митного догляду, черги автобусів… люб’язно надане Пресцентром Чернівецької обласної митниці із правом публічного розміщення.


Вдовиченко Олександр Анатолійович, начальник Чернівецької обласної митниці
Напередодні Дня незалежності у приміщенні Чернівецької обласної митниці було представлено результати щодо перерахувань до Державного бюджету України з початку року, а також – було показано наведене вище відео.

В цілому, обласній митниці є чим похвалитись:
від початку року митницею перераховано до Державного бюджету 786 мільйонів 452 тисячі гривень;
план за надходженнями на січень-серпень 2011 року виконано на 128,6%;
середньоденні перерахування митних платежів складають 6 мільйонів 478 тисяч гривень.

З іншого боку – 786 мільйонів (із них приблизно 60% – ПДВ і десь 27% – акцизний збір), це багато чи мало?
На фоні майже 70 мільярдів по усій країні – мабуть, не надто вражаюча цифра; з іншого боку, по Україні план перевиконано на 2 мільярди – а це десь 2,9-3%, в той час як, згідно з даними нашої обласної митниці, у нас це аж 28,6%.

Йшлося, звичайно, і про електронне декларування.
Станом на 22.03.2011 до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування по Чернівецькій обласній митниці включено 9 підприємств, шість з них вже внесено до Реєстру підприємств, до яких може застосовуватись процедура електронного декларування.
Поки, мабуть, небагато – з іншого боку, електронне декларування вимагає спеціального програмного забезпечення, а також кваліфікації працівників суб’єктів господарювання.
Разом з тим – на перспективу планується поширити можливість електронного декларування також і для фізичних осіб.

Такі позитивні зрушення, запевняє Олександр Анатолійович, відбулися за рахунок впровадження Концепції реформування діяльності митної служби України “Обличчям до людей” – спрощення процедур, скорочення термінів, як наслідок – пожвавлення зовнішньо-економічної активності.

Звичайно – з огляду на такі значні надходження до Державного бюджету, було б логічно чимшвидше завершити реформування Державної митної служби (навіть з метою оптимізації її як чисто господарського механізму – який би забезпечував добру частку дохідної частини Держбюджету), доведести ефективність її функціонування до максимально можливої; Державний бюджет тоді отримає ще більше надходжень, ніж отримує зараз.
Тільки уявити – Чернівецька обласна митниця з початку року принесла 786 452 тис.грн. доходу до Державного бюджету; при тому, що усі витрати на її утримання склали приблизно 40 тис.грн.
Це добрих 2000% рентабельності.

Разом з тим, працювати є над чим.
Дуже гарно сказано у згаданій Концепції:

Митна служба України має бути стабільною, ефективною, гнучкою і компетентною.
Митники повинні служити народу України чесно, неупереджено, справедливо, надійно, люб’язно й професійно.

Сторінка державної митної служби України на Фейсбук
Канал на Ютьюбі
ОБЛИЧЧЯМ ДО ЛЮДЕЙ, Концепція реформування діяльності митної служби України


Tags: ,