Чернівецька обласна державна адміністрація отримала Сертифікат відповідності системи управління якістю

Така система дасть змогу підвищити результативність та ефективність державного управління, визначити потреби споживачів у послугах, забезпечити належну якість їх надання, чітку регламентацію діяльності посадових осіб.

Про це під час нинішньої прес-конференції заявив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Аркадій Мунтяну.

Під час функціонування системи управління якістю здійснюється постійний моніторинг та контроль за якістю надання послуг, зокрема, проводяться внутрішні аудити, анкетування споживачів послуг, встановлюються невідповідності якісних та кількісних показників наявним вимогам, вживаються корегувальні дії.
Постановою Кабінету Міністрів України №614 від 11 травня 2006 року “Про запровадження системи управління якістю в органах виконавчої влади” впровадження системи управління якістю в апаратах облдержадміністрацій рекомендоване всім обласним державним адміністраціям до 2010 року.

Аркадій Мунтяну зазначив, що на виконання зазначеної постанови, в облдержадміністрації прийнята “Програма запровадження системи управління якістю в апараті ОДА”, визначені споживачі послуг, складений перелік послуг, процес їх надання, визначено осіб, які відповідають за дотримання цих процесів.
В апараті Чернівецької ОДА система управління якістю функціонує з червня 2008 року. Пан Мунтяну наголосив, що наразі така система запроваджена лише у двох областях України – Чернівецькій та Волинській. Аби визначити відповідність системи управління якістю стосовно надання правових, організаційно-адміністративних, інформаційних, кадрових послуг в апараті облдержадміністрації споживачам послуг 6 листопада та 8-9 грудня минулого року органом сертифікації ТзОВ “Міжгалузевий центр якості “Прирост” з м. Київ здійснено передсертифікаційний та сертифікаційний аудит системи управління якістю апарату облдержадміністрації.
“На підставі результатів аудиту було визнано, що система управління якістю стосовно надання правових, організаційно-адміністративних, інформаційних, кадрових послуг, що здійснює апарат Чернівецької обласної державної адміністрації, згідно з чинними нормативними документами, відповідає міжнародному стандарту ISO 9001: 2008 “Системи управління якістю. Вимоги”, – констатував Аркадій Мунтяну.
Облдержадміністрації видано Сертифікат відповідності системи управління якістю, який чинний протягом трьох років.

Довідка: Система управління якістю, що створена відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001:2000, ефективно функціонує в органах державного управління більшості держав – членів ЄС.
В Японії зазначена система управління якістю запроваджена майже у 90 відсотках муніципальних органів.
Першим з органів виконавчої влади в Україні, що успішно запровадив систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001-2001, стала Головдержслужба, а серед органів місцевого самоврядування – виконавчі комітети Бердянської (Запорізька область) та Комсомольської (Полтавська область) міських рад.
У процесі інтеграції України до ЄС необхідно реформувати систему державного управління, а ефективним засобом для цього є запровадження системи управління якістю в органах виконавчої влади відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001-2001.

(с) Прес-служба Чернівецької ОДА


Tags: , ,