Чернівці просять 138 мільйонів гривень цільової субвенції з Держбюджету

Звернення до Верховної Ради та Кабміну з проханням внести зміни в окремі статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» прийняли 15 січня депутати Чернівецької міської ради.

Вони пропонують при розподілі додаткової дотації на вирівнювання фінансової спроможності місцевих бюджетів передбачити не менш, як 25%, містам обласного значення. При цьому субвенції з держбюджету передбачати безпосередньо містам, а порядок використання цих субвенцій місцевим бюджетам затверджувати одночасно із затвердженням закону про Держбюджет.

Для міста Чернівців просять передбачити у 2009 році цільові субвенції з держбюджету на наступні видатки :
вирівнювання фінансової спроможності для галузей соціально-культурної сфери у сумі 10 млн. грн., з яких на освіту – 6,0 млн. грн., охорону здоров’я – 1,7 млн. грн., фізичну культуру і спорт – 1 млн. грн., культуру -0,8 млн. грн., інші галузі – 0,5 млн. грн.;
завершення робіт з ліквідації наслідків липневої стихії – 66 млн. 253 тис. грн.;
заходи з енергозбереження, у т.ч. оснащення житлових будинків засобами обліку води і тепла, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів на умовах співфінансування – 7 млн. грн.;
соціально-економічний розвиток Чернівців, в т.ч. для завершення розпочатих до 600-річчя міста об’єктів та розрахунків за вже виконані роботи – 75 млн. грн.

Депутати міської ради звертають увагу, що у Держбюджеті на 2009 рік не передбачені субвенції на соціально-економічний розвиток територій, заходи з енергозбереження, збереження пам’ятників історії та архітектури ні бюджету Чернівців, ні обласному бюджету, а доведений місту обсяг видатків не забезпечує бюджетними ресурсами виконання делегованих місцевому самоврядування повноважень на належному рівні внаслідок надзвичайно низьких фінансових нормативів бюджетної забезпеченості на одного учня, дитину дошкільного віка, одного мешканця.
У результаті на виконання цих повноважень місто змушене збільшувати видатки за рахунок самостійно зароблених коштів, які повинні у першу чергу спрямовуватися на місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрій.

(с) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: , , ,