Чернівці прийняли до Ліги історичних міст

14 жовтня в японському місті Нара відбулося засідання ради директорів Ліги історичних міст, на якому було прийняте рішення про прийняття міста Чернівців до Ліги історичних міст.

“Ліга історичних міст вітає місто Чернівці як нове місто-член. Я сподіваюсь, Чернівці будуть активним членом Ліги щодо запровадження наших заходів. Бажаємо процвітання Вашому місту”, – йдеться в офіційному листі Президента Ліги історичних міст, мера міста Кіото Даісаку Кадокави до Чернівецького міського голови Миколи Федорука.

Микола Федорук отримав офіційне запрошення взяти участь у ХІІІ конференції історичних міст, яка працюватиме у В’єтнамі. Чернівці заявку на вступ до міжнародної організації “Ліга історичних міст” подали ще у березні цього року з метою налагодження постійних і всесторонніх зв’язків із світовими історичними містами, створення умов для розвитку Чернівців, наслідування найкращої світової практики збереження історичної спадщини міста.

Світова ліга історичних міст (WLHC) заснована 1994 року. Штаб-квартира розташована в Кіото (Японія). Організація нараховує у 50-ти країнах світу понад 70 міст-членів, які багаті на історичні, архітектурні та культурні пам’ятки. Серед членів Ліги історичних міст Афіни, Брюссель, Будапешт, Єрусалим, Париж, Рига. Україна представлена Києвом, Львовом, Одесою, Луцьком, а від жовтня 2010 року – і Чернівцями.


Tags: , , ,