На українсько-румунському кордоні утворилася черга вантажних автомобілів

У неділю, 11 липня на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Порубне-Сірет» склалася напружена ситуація щодо пропуску вантажних автотранспортних засобів. В очікувані перетину українсько-румунського кордону скупчилося близько 160 вантажівок. Крім того, ще 40 автомобілів знаходяться на території пункту пропуску, – повідомив голова облдержадміністрації Михайло Папієв.

Невдоволення міжнародних автоперевізників викликане проведенням 100% перевірки румунськими митниками вантажних транспортних засобів за допомогою рентгенустановки «Rapiskan».
За інформацією румунських митних служб, фактів затримання значних партій контрабандних товарів після перетину кордону ними не зафіксовано. Фактична пропускна добова спроможність пропускного пункту 110 одиниць. Після введення з травня ц.р. обов’язкового сканування проїжджає лише 60 авто, хоча українські митники і прикордонники готові забезпечити огляд вдвічі більшої кількості вантажівок.

Люди стверджують, що стоять тут безрезультатно по п’ять-шість діб, і «це ще не кінець».

«Якщо вантажні перевізники вже по кілька днів днюють і ночують у черзі, то вони будуть шукати інші пункти пропуску», – відзначив М.Папієв. – Від цього втрачає як українська так і румунська сторона. Якщо для перевірки існуючого потоку вантажівок не вистачає однієї рентгенустановки, то нехай поставлять дві, три, п’ять – стільки, скільки необхідно. Сьогодні водії стали заручниками незрозумілої позиції Румунії».
За словами голови облдержадміністрації, місцева влада надає допомогу сотням автоперевізників, які через роботу міжнародного пункту пропуску опинилися в кілометрових чергах. У прикордонній зоні налагоджено постійне чергування медичних бригад, правоохоронців, забезпечення питною водою.

Також, враховуючи що ускладнення ситуації з пропуском транспортних засобів через українсько-румунський державний кордон сталося з причин незалежних від дій посадових осіб української сторони, Михайло Папієв звернувся до МЗС України з проханням звернутися дипломатичними каналами до румунської сторони вжити термінових заходів для забезпечення безперебійного пропуску транспортних засобів через спільний кордон та оперативного проведення їх митного контролю й оформлення.

На ранок 12 липня ситуація на пункті пропуску залишається майже без змін. В очікувані перетину кордону скупчилося близько 150 автомобілів. За ніч кордон перетнуло 35 вантажівок.

(с) Прес-служба ОДА


Tags: ,