Український буквар – українським дітям Південної Буковини!

17 березня в Товаристві «Український Народний Дім в Чернівцях» відбулася прес-конференція організаторів акції «Український буквар – українським дітям Південної Буковини!». Зокрема, у прес-конференції взяли участь голова Народного Дому Володимир Старик, голова Буковинського округу Союзу українців Румунії Іван Боднар та перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Павлюк.

«Цьогорічна акція, яка проводиться вже втретє, має на меті зібрати кошти (майже 9 тисяч гривень) для друку 300 букварів маленьким українцям, які вивчають рідну мову в Сучавському повіті Румунії, – зазначив Володимир Старик. «Проведення попередніх акцій отримало добрий розголос серед української громади в Румунії».

Віктор Павлюк зауважив, що у Чернівецькій області створено достатньо умов для всебічного розвитку етнічних меншин краю, забезпечено функціонування 76 румуномовних шкіл, які перебувають на повному забезпечені держави. «На ці потреби щорічно виділяються десятки мільйонів гривень з Держбюджету. Таких умов не створено більше в жодній державі світу! Водночас ми повинні посилити співпрацю та збільшити підтримку української діаспори в Румунії».

Голова Буковинського округу Союзу українців Румунії Іван Боднар висловив подяку громадським організаціям Чернівецької області та обласній державній адміністрації за постійну увагу до проблем українців Румунії. «Щорічно ми отримуємо з Чернівецької області костюми для наших фольклорних колективів, художню та методичну літературу. В Румунії зараз відбувається процес національного відродження українців, багато дітей хочуть вчитися рідною мовою. Законодавство Румунії матеріально стимулює вивчення мов національних меншин в школах, але, на жаль, не завжди вистачає підготовлених педагогічних кадрів та підручників».

Прес-конференція в Народному Домі виявила і перших жертводавців, які прийняли рішення надати підтримку українським дітям Південної Буковини. Вже в перший день проведення акції вдалось зібрати 2,5 тис.грн., а найбільші внески надали: виконком обласної організації «Нашої України» (1 тис. грн.), працівники апарату обласної державної адміністрації (730 грн.), Віктор Павлюк (500 грн.). Сподіваємося, що за їхнім прикладом підуть і інші шанувальники українського слова, а всі разом ми допоможемо українським дітям в Румунії зберегти свою власну національну ідентичність.

Всі доброчинці мають змогу підтримати акцію, перерахувавши кошти (з розрахунку 1 Буквар = 30 гривень) на розрахунковий рахунок Українського Народного Дому (Р/р 26008925339861 в Хмельницькій обласній філії АКБ УСБ, МФО 315018, Код 21420918) з приміткою: “Спонсорська допомога для ведення статутної діяльності. Акція “Буквар – кожній українській дитині”.

(с) УНД м.Чернівці [mediaund@gmail.com]


Tags: , , ,