Український буквар – українським дітям Південної Буковини!

17 березня о 12.00 в конференц-залі Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» відбудеться прес-конференція організаторів акції «Український буквар – українським дітям Південної Буковини!».
Запрошуються представники ЗМІ, громадських організацій, політичних партій, громадськості міста.

Вже не перший рік представники громадських організацій, депутати місцевих рад, представники наукових та освітніх закладів міста Чернівців, висловлюють своє занепокоєння ситуацією щодо задоволення національно-культурних потреб української національної меншини в Сучавському повіті Румунії. Досить чисельне та компактно проживаюче українське населення Сучавського повіту не має жодного навчального закладу із українською мовою викладання.

Лише незначна частина українських дітей на Південній Буковині мають змогу вивчати українську мову як навчальний предмет в школах, а в основному як факультативний необов’язковий предмет. При цьому в Румунії, починаючи з часів повалення комуністичного режиму Чаушеску, не розробленого жодного підручника для навчання дітей українською мовою, останні підручники розроблялися ще з часів тоталітарного режиму Чаушеску. Щороку в перші класи йде навчатись понад 300 дітей, які не мають змоги повноцінно вивчати українську мову, в тому числі і насамперед через брак сучасних українських Букварів.

Акція “Український буквар – українським дітям Південної Буковини!” проводитиметься втретє і покликана допомогти нашим землякам у Сучавському повіті Румунії зберегти свою національну та мовну ідентичність, не дати їм забути свою мову та коріння!!!

Проведені акції в 2007 та 2008 роках сприяли покращенню забезпечення як букварями, так і українською художньою літературою навчальних закладів Сучавського повіту, де вивчається українська мова, однак не змогли повноцінно задовольнити всі існуючі потреби в українському слові.
Ми закликаємо всіх доброчинців підтримати нашу акцію і перераховувати кошти (з розрахунку 1 Буквар = 30 гривень) на розрахунковий рахунок Українського Народного Дому (Р/р 26008925339861 в Хмельницькій обласній філії АКБ УСБ, МФО 315018, Код 21420918) з приміткою: “Спонсорська допомога для ведення статутної діяльності. Акція “Буквар – кожній українській дитині. За зібрані кошти будуть надруковані необхідні Букварі для всіх 300 українських першокласників Сучавського повіту та передані у навчальні заклади, де діти вивчають українську мову. Передачу книг українським дітям Південної Буковини проведуть організатори та спонсори у ході поїздки, яку заплановано організувати наприкінці акції.

(c) Володимир Старик, голова товариства “Український Народний Дім в Чернівцях


Tags: , , , , ,