Конкурс ідей web-проектів bukowebi@ від фонду “Буковина інноваційна”

Почалося і слава Богу:)
Перше враження (і єдине) – з розсилки та веб-сайту bukinnovation.info, більшість розділів якого перебувають у розробці.
Але-але-але, це най-най-найперша спроба звести інвесторів та стартаперів у Чернівцях, і взагалі – хоч якось пожвавити цей уже досить потужний рух у тому ж, наприклад, Львові.
По ідеї, молодих розробників має вистачати (принаймні, судячи з переліку деяких напрямків підготовки у ЧНУ), ідей – також має бути повно.

Мабуть, найцікавіше – хто буде експертним журі? Програмерів у місті має бути достатньо, але експертів ринку де узяти? Старт-ап – не так технічне рішення, як ринкове; тим більше з точки зору інвестора, і ще тим більше з точки зору майбутнього користувача.
І, до речі, про інвестора! Стартапери у тому ж Києві якщо і знаходять інвестора – то дуже і дуже нелегко; де вони знайшлися, цікаво, в Чернівцях?
При тому, що якись невеличкий такий собі старт-ап вимагає на перших порах від 5-10 тисяч доларів США; якщо ж говорити про якись більш серйозний сервіс – то без 30-40 тисяч (а то й 100) нема чого й братися; при тому, що в подальшому проект “з’їсть” ще більше коштів.
При цьому всьому, грамотний інвестор любить інвестувати вже тоді, коли є бодай якась бета-версія; іншими словами, коли стартапери півроку-рік-два працювали не покладаючи рук абсолютно безкоштовно у примарних надіях на геніальність свого проекту і майбутній успіх.

Варіантів у нашому випадку, мабуть, два: або ці старт-апи передбачаються, так би мовити, дуже і дуже невеличкі;
або інвестори, які мало орієнтуються у цьому ринку, дадуть грошей (тому що “інтернет зараз модно і перспективно”), потім обпечуться (уникнути цього етапу ще нікому не вдавалося) – і в результаті увесь цей рух на певний час остаточно заморозиться в Чернівцях.

Інфо з розсилки:

Фонд «Буковина інноваційна» проводить конкурс у сфері Інтернет технологій і мобільних додатків. Учасником конкурсу bukowebi@ може стати будь-який бажаючий, що має ідею інтернет проекту або мобільного застосування, бажає реалізувати її але не має на це коштів або можливостей.
… Не важливо, що ви розробите: програмне забезпечення, аплікацію до соціальних мереж чи якусь ігрову послугу.

(мабуть, варто було б скористатися майкрософтівським варіантом українських найменувань – на кшталт “застосунок”; ну й визначитися – звертатися на “ти” чи на “ви”; ну й “взяти” участь замість “прийняти”…).

Старт конкурсу починається прямо зараз і триватиме протягом одного місяця. Конкурс IT ідей bukowebi@ пройде в два етапи. На першому етапі конкурсу протягом двох тижнів буде проводитися набір ідей стартапів, які на початку червня пройдуть краш-тести. Подані Бета-версії проектів будуть оцінені експертним журі, до складу якого увійдуть авторитетні буковинські експерти та практики IT-індустрії. Членами журі будуть відібрані кращі ідеї, які пройдуть у другий етап конкурсу.
На другому етапі конкурсу, автори найкращих ідей будуть запрошені для фінальної презентації своїх пропозицій перед експертами та потенційними інвесторами, в ході якої буде визначено переможців, які зможуть реалізувати свої ідеї.
Більш детальну інформацію стосовно умов та вимог конкурсу Ви зможете отримати на презентації конкурсу 25.05.2011 о 18:00 в студентському клубі творчої молоді «Контакт» по вул. Стасюка, 2.

Варто усе ж, думаю, провести цю презентацію в іншому місці, десь у центрі.

Загалом – це ПЕРША спроба, і яка б вона не була (побачимо уже найближчим часом) – варто вбачати в цьому суцільний позитив.
Подивимось що з цього вийде:)

**********************
**********************
За підтримки:
Впереди жаркое лето! Самое время читать интересный сайт пива: новости, места, любители, факты и многое другое.
Важко дихати? Астма — не вирок! Дізнайся ознаки, причини, види, методи лікування та профілактики хвороби. Перевірені рецепти від провідних лікарів країни.
Хочешь сводить девушку в кино? Не можешь выбрать фильм?Ежедневно о кино — обзор новинок и рекомендации от профессионального кинокритика Вадима Григорьева.


Tags: ,