Буковинська громада вшанувала пам’ять жертв Голодоморів


_________________________________________________

Сьогодні, у День пам’яті жертв голодоморів, біля Пам’ятного каменя, що на розі вулиць Руської та Шевченка в Чернівцях, за участю голови обласної державної адміністрації Михайла Папієва, голови обласної ради Василя Ватаманюка, заступника чернівецького міського голови Інни Онацької, депутатів, представників підприємств, організацій і установ, громадських організацій, національно-культурних товариств відбулася жалобна церемонія вшанування пам’яті невинно убієнних голодним мором співвітчизників.

Священнослужителі різних конфесій відслужили молебень за невідспіваними у ті лихоліття душами загиблих, а запалені вогники свічок і хвилина мовчання засвідчили скорботу і пам’ять нинішніх поколінь про ту страшну трагедію народу. До Пам’ятного знака жертвам однієї з найжахливіших сторінок української минувшини було покладено траурні вінки, композиції із житніх і пшеничних колосків та живі квіти. Сьогодні скорботні заходи, мітинги-реквієми та поминальні панахиди з вшанування пам’яті жертв Голодомору відбуваються і в районах області.

Прес-служба ОДА

 • Anonymous

  Слава Богу, що наша місцева влада не проігнорувала, вшанувала жертв Голодомору.

  Не так як в східних областях, які саме більше постраждали влада просто не прийшла на цей захід.

  Я вважаю, що тема Голодомору, сьогодні стала однією із тих, які об’єднують українців. Як свідчать соціологічні опитування, більше 60% населення України позитивно ставляться до вшанування жертв Голодомору.

  Відкриття архівів – надзвичайно важливий процес, який дозволяє історикам, спираючись на первинні джерела, реконструювати минуле. Ця загальна теза, безперечно, стосується і Голодомору, пам’ять про який протягом кількох десятиліть ретельно стиралася радянською владою. Розсекречені документи про Голодомор відображають механізми його реалізації та масштаби злочину, дозволяють із впевненістю кваліфікувати його як геноцид.

  Спасибі розмістив у своєму журналі: http://starogit.do.am/publ/1

 • Оксана

  ох, звичайно, давайте носити віночки і запалювати свічки, будувати дорогущі пам ятники, витрачати гроші на досить дорогі букетики з пшениці і вінки… а ми вже третій тиждень годуємо сімейну пару ветеранів…. бо в них немає грошей на їжу після того, як вони заплатили за комунальні послуги… і скільки ще їх таких! по селах, по великих містах! у них немає рідних, немає грошей на ліки на їжу, їх викидають з квартир в великих містах! поки в країна старість живе голодно – ганьба показушним заходам… попитайте старих – – голод був не тільки на Україні і тільки Україні це роздула….. голод був і в росії на в великих містах (на Уралі, на Далекому Сході) і в Узбекістані, Казахстані…. нагодуйте ветеранів краще, дякуючи яким ми взагалі отримали можливість жити на своїй землі.. а вшанувати можна і в душі, а краще доброю справою, дієвіше буде…

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото