Буковинці прагнуть комфорту

Саме про покращення житлово-побутових умов найбільше зверталися до облдержадміністрації мешканці краю минулого року. Протягом 2008 року до обласної державної адміністрації надійшло 6105 звернень громадян.
До переліку питань, які найбільше турбують буковинців, належить протікання дахів у будинках, незадовільний стан каналізаційної мережі, ремонт житла. Питання покращення житлово-побутових умов проживання є чи не найпоширенішими – люди звертаються по матеріальну допомогу на придбання палива, газифікацію власних осель, ремонт та придбання житла.

Про це йшлося сьогодні на селекторній прес-конференції заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Аркадія Мунтяну, присвяченій підсумкам розгляду звернень громадян за 2008 рік.
У порівнянні з 2007 роком, у 2008 збільшилась кількість колективних звернень, відзначив у спілкуванні з представниками обласних та районних засобів масової інформації Аркадій Мунтяну. Якщо за 2007 рік зареєстровано 260 колективних звернень громадян до обласної виконавчої влади, то у 2008 році надійшло 369 таких звернень. Вони стосуються проплати заборгованості за будівництво підвідного газопроводу в с.Кулівці Заставнівського району, відновлення роботи приміського поїзду “Чернівці-Ларга”, будівництва підвісного мосту в с.Луківці Вижницького району, стану електромережі в смт.Красноїльськ Сторожинецького району та інших. Найбільше звернень на 1000 жителів надійшло від мешканців Вижницького – 682, Путильського – 263, Герцаївського – 292, Кіцманського – 633, Новоселицького – 614, Заставнівського – 390 районів.
Найменше до органів виконавчої влади краю зверталися мешканці Новодністровська, Кельменецького та Сокирянського районів. Аркадій Мунтяну зазначив, що у 2008 році збільшилась і кількість повторних звернень. Їх кількість становить 265, проти 173 у 2007 році. Значною залишається кількість дублетних звернень – 339. Як правило, їх авторами є особи, які надсилають листи однакового змісту одночасно до різних органів влади вищого рівня.

У листах та усних зверненнях громадяни звертаються до органів влади вищого рівня та керівництва обласної адміністрації, передусім, з заявами та клопотаннями щодо вирішення конкретних життєвих проблем.
Близько 38% від загальної їх кількості стосується охорони здоров’я та соціальних питань, близько 20% – подолання наслідків липневої стихії. 35% звернень надійшло від інвалідів Великої Вітчизняної війни, від учасників Великої Вітчизняної війни, членів сімей загиблих, ветеранів праці та пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів, постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Протягом 2008 року, за словами пана Мунтяну, з обласного бюджету виділено більше 1 млн. грн. на виплату одноразової грошової допомоги ветеранам війни та праці, інвалідам загального захворювання, одиноким людям похилого віку, багатодітним та одиноким матерям, інвалідам-чорнобильцям усіх категорій, дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям, що втратили годувальника з числа осіб, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, та іншим малозахищеним категоріям громадян.
Переважна більшість звернень громадян (близько 90%) перебувала на контролі у відділі роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації. Понад 28% їх розглянуто з позитивним результатом для авторів звернень.
Оскільки кількість звернень громадян краю залишається значною, Аркадій Мунтяну пообіцяв, що облдержадміністрацією і надалі здійснюватимуться заходи щодо поліпшення організації роботи зі зверненнями, зменшення їх кількості до органів влади вищого рівня з питань, вирішення яких належить до компетенції місцевих органів влади.

(с) Прес-служба Чернівецької ОДА


Tags: , ,