Богдан Ковч про роботу установ банків області

Ковч Богдан Іванович, начальник управління Національного Банку України в Чернівецькій області – спілкувався сьогодні з журналістами під час прес-конференції, що мала місце в приміщенні Управління НБУ в Чернівецькій області сьогодні о 14:30.

Коротенько в тезах:

На цей час 3 філії банків (Чернівецька філія ТОВ “Укрпромбанк”, філія ВАТ КБ “Надра”, Чернівецьке регіональне управління і філія АКБ “Трансбанк” в м. Чернівці) та 2 відділення (ВАТ “Родовід банк” і Перше Чернівецьке відділення ВАТ СКБ “Дністер”), разом з банками-юридичними особами перебувають під управлінням тимчасових адміністраторів, призначених постановами Правління Національного банку України терміном на 1 рік в кожному банку. З метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану банків уведено мораторій на задоволення вимог кредиторів в кожному банку строком на шість місяців.

Тенденція на зниження депозитних вкладень іде на спад: за січень поточного року депозитні вкладення знизились на 7,7%, за лютий – на 5,4%, за березень на 3,4%, за 20 днів квітня – на 0,9%. Загальний обсяг депозитів станом на 01.04.2009 становив 2302 млн.грн., а темп їх приросту у річному обчисленні склав 7,4%.

Кредитні вкладення в національній валюті зросли за січень-березень на 15,5% до 2161 млн.грн., в іноземній – знизились на 5,2% до 3975 млн.грн.

За перший квартал поточного року в області вилучено з обігу готівки на суму 670 млн.грн.

У населення було куплено 37,4 млн.дол.США.
Населенню було продано 28,6 млн.дол.США,
ТОБТО ПРОПОЗИЦІЯ ВАЛЮТИ В РЕҐІОНІ ПЕРЕВИЩИЛА ПОПИТ
.

Правда, пан Ковч на запитання кореспондента Буковина online підтвердив, що попит на іноземну валюту з боку НБУ задовільняється в тому числі і за рахунок золотовалютних запасів (наряду з валютою, яку НБУ викупає у комерційних банків і продає потім на аукціонах).

Заробітчани за перший квартал 2009 року переказали на рахунки банків області
18 млн.дол.США та
8,4 млн. ЄВРО.

Проблемних кредитів у банків області наразі – на 250 млн.грн.

Загалом Богдан Іванович відмітив, що покращення економічної ситуації в цілому неможливе без ефективної роботи банківської системи: інакше просто немає кому обслуговувати економіку, немає кому фінансувати суб’єкти господарювання; в розрізі чого теза про те, що “у всьому, мовляв, винні банки” – виглядає не надто змістовно.
“Так, було допущено певних помилок, – погоджується пан Ковч. – можливо, валютні аукціони потрібно було проводити вже починаючи з жовтня місяця 2008 року”.
Також просив пресу не нагнітати обстановку і не провокувати ажіотажу: адже “критичні” (а часто й істеричні..) медійні повідомлення про “проблемність” того чи іншого банку здатні “на рівному місці” ті проблеми і створити – бо ж вкладники усі як один підуть вимагати повернення своїх депозитів. “А ті кошти – вони не лежать собі на рахунках, – пояснює Богдан Іванович, – вони вже працюють, їх уже комусь видано як кредити – термін повернення яких може настати через роки”.

Звинувачення ж у “недоцільності” проведення ремонту історичної будівлі (мовляв, в такий нелегкий час ці кошти можна було б використати на нагальніші якісь потреби) пан Ковч абсолютно відкинув: “а було би комфортно, – запитує він у відповідь, – якби оця будівля взяла і завалилася?”
Стан будівлі за словами Богдана Івановича в дійсно аварійному стані: дерев’яні перекриття румунських часів абсолютно віджили своє, і без негайного ремонту будівля в центрі міста дійсно може завалитися.


Tags: , , ,