Битва націй: початок залікових боїв, день 2


Сьогодні, 1 травня 2010 року триває другий день фестивалю Битва націй – і перший день залікових боїв; зокрема гості фестивалю уже мали змогу побачити бої “п’ять на п’ять” (про перший день фестивалю та урочисте відкриття дивимось тут).
Кожна із чотирьох збірних представила по чотири п’ятірки – тобто загальна кількість таких бойових одиниць склала 16;
бої чергувалися один за одним, практично без перерви: дві команди виступають, наступні готуються і одразу ж займають своє місце після закінчення бою попередніх.
Бій – два раунди із перервою в одну хвилину; раунд тривав доти – доки усі бійці однієї із команд не були умовно виведеними з ладу (тобто лежали на землі); або доки не залишалося, наприклад, чотири проти одного і той явно міг постраждати.
Рахунок підрахувати можна було дуже просто: якщо в однієї команди усі на землі, а в іншої стоять на ногах три бійці – то рахунок три-нуль.
Деколи ситуація вимагала додаткового бою “два на два” чи “один на один” (або раз навіть “два на один”).
На щастя, польська збірна прибула сьогодні спозаранку – і взяла повноцінну участь у боях.


Як правило, у ході бою кожен намагався швидко збити одного із опонентів з ніг щоби отримати швидку перевагу в чисельності над супротивником. Часто вдавалося – тоді боєць, що звільнився, одразу біжить на допомогу або тому, хто ближче – або кому важче усіх.
Втім, тактика різнилася і часто доводилося бачити несподівані повороти ситуації.


Відпочивали та налаштовували обладунки ось в таких ось місцях – де була тінь.


Деякі команди (здається, усі окрім російської) збиралися ще у своєму таборі – і приїздили до місця битви на ось такій ось вантажівці.


Скоріш за усе – перелам гомілки; спочатку боєць не підводиться після бою, підбігають учасники команди, маршали – зрозуміло, що щось не так. Приходить лікар, дивиться – і біжить за шиною.


Польська збірна.


Російська збірна – перед боями.


Самі бої одночасно знімають як мінімум три відеокамери зі спеціально споряджених веж; плюс – одна рухома, якою оператор може показати картинку хоч прямо з-над голів бійців, а чи й ракурс “знизу” на їх обличчя.
І ще один оператор бігає по самому полю бою (не під час битви звісно ж) і також усе знімає.


Лучники – до залікових дисциплін стрільба з лука не входить, під час бою також з міркувань безпеки лучники участі не беруть; але залюбки демонструють свою майстерність і навіть проводять невеличкі майстер-класи.

Самі ж бої (ті ж “п’ять на п’ять”) тривають досить довго – в районі трьох годин: це поки різні команди зустрінуться у двобої між собою; тобто три години – бої без тривалих перерв, суцільні баталії.
Це дійсно видовищно!

Гостей фестивалю сьогодні також значно більше, аніж на відкритті: трибуни ущент заповнені, та й увесь периметр взагалі переповнений; крім того – маса людей просто прогулюється фортецею чи, наприклад, обідає.
Післяобідній час – люди усе прибувають і прибувають, нові й нові.

Схоже, у останні два дні фестивалю глядачів буде ще більше – лиш би трибуни вмістили усіх бажаючих.

Хто ще не був, хто ще не бачив – попереду ще два дні!


Tags: , , , ,