Битва націй / Battle of the Nations прес-конференція


Як ми уже повідомляли, з 30 квітня по 3 травня у Хотинській фортеці відбудеться перший міжнародний фестиваль історичної реконструкції – “Битва націй”.
Сьогодні ж, 15 квітня, у конференц-залі туркомплексу Буковина організатори дали прес-конференцію – на якій розповіли детальніше про Подію, а також – представили форму Національної збірної України.


Микола Гришин;
Антон Трубніков, капітан Національної збірної України.

Антон Трубніков найактивніше розповідав про хід підготовки до проведення, про саму суть історичної реконструкції як такої;
головне – історична реконструкція це аж ніяк не якась “рольова гра”; це повномасштабне відтворення усіх сфер середньовічного побуту, одягу, озброєння, тактики ведення бою.
Усі обладунки – робляться самостійно, при цьому вони максимально наближені до тих, що захищали свого часу наших пращурів;
бійці – постійно тренуються, по три рази на тиждень – оволодівають мистецтвом середньовічного бою та постійно вдосконалюють свою майстерність.
“ТУТ НІЧОГО НЕ ПІДЛАШТОВАНО, жодних постановок, – запевняє Антон Трубніков. – бійці б’ються по-справжньому, і це дійство надзвичайно видовищне”.
Такого повноконтактного бою у Європі майже не практикують, стверджує пан Трубніков. Там більше відтворюють побут, обряди тощо; ці ж чотири команди, які представлять Росію, Білорусь, Польщу та Україну (команду Польщі підсилять кілька бійців з Литви – які на цілу команду людей знайти не спромоглися) – це найкращі у світі команди з середньовічного бою.

Залікові дисципліни будуть наступні (нагороджуватися будуть перше, друге і третє місце):
один на один;
п’ять на п’ять;
двадцять п’ять на двадцять п’ять.

Крім того, не як залікова дисципліна – але як видовище, – будуть великі битви “сто сімдесят на сто сімдесят”.
Ще – майстерні з відтворенням різних ремесел, пісні, танці, концерти, майстер-класи і ще багато-багато цікавого.

Квитки будуть по 65 гривень (на день), дітям до 7 років вхід безкоштовний.
Наметове містечко буде розраховане десь на 2000 осіб.


Зброя – звісно ж, затуплена. Але – цілком відповідає історичним реаліям.


Бійці, звісно ж, повинні розрізняти на полі бою “своїх” та “чужих” – саме так виглядатимуть наші бійці, із жовто-блакитними ознаками.


________________________________________
Зверніть увагу – усі прикраси також є повним історичним відтворенням: це власноруч зроблені прикраси з, як правило, срібла; відтворені за історичними даними вкрай ретельно і точно.
Взагалі, на жодному з бійців не вдягнено нічого з нинішньої епохи – усе з середньовіччя.


________________________________________

Вочевидь, видовище дійсно обіцяє бути надзвичайним.
Люди, які це організовують, які беруть участь – це захоплені своєю справою люди; вони вивчають найтонші історичні деталі, вони самостійно шиють одяг, кують обладунки, займаються історичною реконструкцією багато років;
наша збірна, зокрема, бере участь у всіх великих подіях такого плану за кордоном – а так вийшло, що у нас цей рух абсолютно невідомий широкому загалу.

Навіть в організаційних моментах, ділиться Антон Трубніков, важко: спонсори просто не знають що це таке, не бачили як воно виглядає – відповідно, не надто охоче погоджуються на співпрацю. Генерального спонсора так і не знайшли.

Відповідно, цією Битвою націй є шанс показати усім – громадськості, ЗМІ, спонсорам, державі (адже у тій же Польщі, наприклад, наймасштабніші історичні реконструкції фінансує саме держава); що це дійсно цікаво, що це дійсно видовищно; тим більше – коли це відбувається у нашій Хотинській фортеці!

Отже, не пропустіть!
Битва націй, 30 квітня – 3 травня, Хотинська фортеця!

Також не забуваймо слідкувати за новинами на
www.battleofthenations.com.ua


Tags: , , ,