Битва націй 2011, день перший / Battle of the nations 2011, day 1


Другий міжнародний фестиваль Битва націй відкрито!
У перший день – урочисте відкриття, парад збірних, спека, потім вітер і хмари; проходили залікові бої 1 на 1 та 21 на 21;
увечорі – маса обгорілих на сонці облич (в жодному разі не забувайте брати з собою головні убори, сорочки з довгими рукавами) і з невеличким запізненням масові бої.
Пунктуальність і вчасність заходів у кращому стані, аніж минулого року, але все одно: як правило, зазначене у програмі може розпочатися десь у діапазоні від +10 хвилин до +50 хвилин. А масові бої ще відтерміновуються ретельними перевірками обладунків кожного учасника.

Спека в обідню пору стала справжнім випробуванням для глядачів – можна лише уявити, яким це було випробування для бійців. Головні убори, картузи з газет, парасольки, намотані на голову футболки – на трибунах такого можна було побачити вдосталь.

Дивимося як це усе виглядало, із докладнішими поясненнями:


На відкриття учасники усіх збірних вишикувались на ресталищі, із прапорами, музиками, супроводжуючими.


Відкрив фестиваль особисто Михайло Папієв. Виглядало це не надто органічно – коли людина в офіційному костюмі посеред середньовічно вбраних учасників фестивалю урочисто оголошує дійство відкритим. Спадається на таку собі радянщину якоюсь мірою.
З іншого боку – без підтримки обласної влади такого заходу не проведеш.


Захист від сонця – хто як може, хто чим може


Найхаризматичніший боєць, Квебек; став справжнім улюблинцем публіки:)


Секундант, перекладач


Бій 1 на 1 складається з трьох раундів;
перший раунд – півтораручний меч, триває півтори хвилини, перемагає той, хто нанесе більше акцентованих ударів по противнику за відведений час (до області ураження не відносяться відкрите обличчя, пах, стопи, задня частина шиї, підколінний згин);
окремі параметри півтораручного меча для цього раунда –
довжина клинка 80-100 см,
довжина рукояті 25-36 см,
вага 1500-2300 грамів


_______________________________________


другий раунд – “меч-баклер“, триває три сходи, кожен схід триває до нанесення перших трьох акцентованих ударів; виграє той, хто переміг у двох сходах із трьох;
окремі параметри зброї –
довжина клинка 60-80 см,
довжина рукояті 12-20 см,
вага – 1000-1500 грамів,
максимальна довжина баклера до 35 см


третій раунд – “меч-щит”, триває півтори хвилини; виграє той, хто нанесе більше акцентованих ударів по противнику за час бою;
окремі параметри зброї –
довжина клинка 60-80 см,
довжина рукояті 12-20 см,
вага – 1000-1500 грамів,
максимальна довжина щита до 75 см


Бої один на один тривали добрих 3,5 години, практично безперервно – під кінець чимало глядачів порозходилися табором.


“щит-меч”


“півтораручний меч”


“меч-баклер”; дуже видовищна частина поєдинку, а вправність орудування мечем та баклером розкриває майстерність володіння зброєю, мабуть, у найбільшій мірі; баклер, хоч і дуже невеличкий у діаметрі, але в руках окремих бійців безпомилково відбиває удари супротивника.
Тільки у цьому раунді можуть бути найшвидші перемоги – три точні акцентовані удари в область ураження подекуди наносяться буквально за перші кілька секунд бою.


“щит-меч” – тут можна було “виїхати” за рахунок ваги, сили, напору; хоча – майстерність, певна річ, завжди актуальна


“півтораручний меч” – також цікавий раунд: у бійців немає захисту у вигляді щита, фехтувати доводиться обачніше


харчування – досить різне; унизу, “в таборі” – можливо, більш автентичне, але й значно дорожче


нагорі, при самому вході – два пункти харчування, у тому числі й “запорізький самовар” (сам самовар, правда, цього року не привезли); смажена картопля і суп тепер по 10 гривень, страви із м’ясом – по 15.


ще один заклад, також нагорі


такий собі дитячий іграшковий набір – 100 гривень; судячи з кількості дітлахів, споряджених таким озброєнням, виторг у них сьогодні був гарний

Загалом цього року в перший день відвідувачів відчутно більше, ніж у перший день минулорічного; варто, мабуть, розраховувати на те, що наступними днями гостей фестивалю буде значно більше (минулого року починаючи з другого дня черги за харчами зростали в геометричній прогресії). Це гарно бо на те він, власне, і фестиваль.
Але, разом з тим, придбати їжу, квас-пиво буде дуже складно (подекуди й взагалі неможливо) – мабуть, варто подумати над тим, щоб узяти щось із собою з дому.

ОБОВ’ЯЗКОВО – головні убори, довгі рукави; обгорілих на сонці у перший же день надзвичайно багато.
До речі, якщо немає змоги приїхати, а подивитися хочеться – організатори намагаються налагодити пряму трансляцію на офіційному сайті; можна спробувати подивитися.

Ше три дні фестивалю попереду – подивимось що вони нам принесуть!


Tags: , ,