Битва націй 2011, день 3 / Battle of the nations 2011, day 3


Третій день Битви націй пройшов у боротьбі росіян з українцями; принаймні, основна його частина (5 на 5).
Високий накал пристрастей, високий травматизм; а ще – хмарно, холодно, невеличкий докучливий дощ.
Людей було значно менше (вочевидь, через погоду), але на активності уболівальників це надто сильно не позначилося.
Болото перед входом до території фортеці не дуже надихало, але в середині усе виявилося не так страшно; ристалище періодично посипали тирсою – щоб бійцям не було слизько.

Що було дійсно неприємно – так це не дощ і не холод, а досить непоодинокі прояви безкультур’я з боку вболівальників;
то п’яні вигуки “бий москалів”, то нецензурні вигуки на адресу окремих бійців із намаганням з’ясувати стосунки, то нетолерантні вислови на адресу суддів. Звичайно, без таких моментів не обходяться у нас жодні масові спортивні заходи – але все ж третій фестивальний день надто вже був сповнений безкультурної негостинної агресії з боку глядачів, це було дуже помітно.
Чи це через прохолодну погоду вболівальники зігрівалися спиртними напоями, чи розкручений російсько-українських холівар (чи й і те й інше) – але неприємно перебувати в такому товаристві.


Травматизм був досить високий – забої, вивихи, струси мозку; уазік “швидкої” досить часто забирав когось із бійців


Чотири п’ятірки з української збірної та чотири з боку російської; деякі п’ятірки дружньо вітали одна одну (як на фото) перед боєм та браталися після – а деякі відзначилися уже не спортивною агресією та нецензурщиною, взаємними претензіями.
Деколи бійці добивали лежачих (за правилами боєць вважається виведеним з ладу якщо торкнувся трьома точками землі), хоча ті вже участі в бою більше не брали; деколи намагалися добити бійця, якого попередньо перекинули через огорожу


Кількість нанесених ударів у цій номінації ролі не грають – головне звалити противника; тому часто в хід йшли прийоми боротьби, або ж боєць міг просто обійняти опонента і звалитися разом із ним (одного разу боєць збірної України таким чином звалив двох бійців російської)


Бійці, виведені з ладу – просто сидять (чи лежать) і ждуть завершення бою. За спробу підвестися і продовжити бій – жовта картка


Бої складалися дуже по-різному: деколи бійці просто сходилися попарно один на один, а деколи утворювалася така собі навала де важко було розібрати де хто; якщо під кінець залишалася нерівна кількість бійців – то вже як кому пощастить: де двоє на одного, де навіть і усі троє


А це цьогорічна фішка російської збірної – танці на ристалищі під “Duck Sauce – Barbra Streisand”;

виглядало дуже життєствердно, весело і кумедно. Видно, що готувалися і заздалегідь заготовлювали різні танцювальні рухи – молодці, вийшло дуже класно і позитивно:)


Щитом подекуди наносилися удари значно страшніші, аніж мечами


Ось гарний приклад: два бійці уже участі в бою не беруть, лежать собі – а за якихось півметра йде запекла боротьба


Досить часто боротьба завершувалася біля огорожі (деколи й за нею) – припертий до огорожі боєць намагається втриматися на ногах, і звалити його не так легко.
Добре, що глядачів сьогодні на смузі безпеки не було – запросто могли б постраждати


А ось за прямий удар ногою в область паху – також жовта картка


Рок-н-рольний такий боєць російської збірної – як бачимо, сповнений енергії та бойового настрою навіть після отримання травми.

Суддям сьогодні випала нелегка доля – часто мусили переглядати відео щоб остаточно визначитися із вердиктом; подекуди нічия зберігалася протягом кількох раундів підряд, а деколи визначити в навалі бійців хто усе ж порушив правила досить складно; ну й постійні претензії від тих, хто отримував червоні картки.

Емоційний був день.
А погода, до речі, бійцям сприяла: прохолодно, хмарно і вітер – за таких умов бійцям в усіх цих обладунках не так нестерпно спекотно і вони значно боєздатніші; що було добре помітно протягом дня.

Що ж, три дні позаду, попереду – лише фінальні бої та урочистості; не пропустіть!
Якщо не вживу – то у вигляді онлайн-трансляції (дійсно досить прийнятної по якості) на офіційному сайті.

Також по темі – http://kamienczanka.livejournal.com/204763.html (особливо хочеться підписатися під кожним словом про стрілецький турнір та лучників загалом)

 • Tanya08

  зразу видно що перекладено з російської на українську. і українську сторону висвітлено не з найкращої сторони. звичайно, не скажуть ж росіяни про своїх погане слово. про їхні порушення правил і їхні агресивні настрої і арактер ніхто не буде казати.це ясно. дуже жаль що на саме в Хотині ці події ведуться росіянами

  • Anonymous

   Що перекладено на українську?? текст статті?

  • Mykola

   Татьяна, вы очень проницательны! К сожалению, у нас в редакции никто не владеет украинским – пользуемся переводчиком с русского "рута-плай" (версия 4.0), программой очень довольны (переводит гораздо лучше, чем гугл-транслейт)

 • Chvvlad

  "Чи це через прохолодну погоду вболівальники зігрівалися спиртними напоями, чи розкручений російсько-українських холівар (чи й і те й інше) – але неприємно перебувати в такому товаристві." – звична поведінка хотинських аборигенів. Під час "Хотинської тверді-2009" елітні загони хотинського Г.П.О. віддубасили поляків та кількох киян (ті мали необережність після заходу сонця піти до міста у своїх костюмах). Сам тоді мав високоінтелектуальну бесіду з одним чолов"ягою років 30-70 на вигляд)))). Добре, що він ледь на ногах тримався))))

  • Mykola

   бачте, до певного віку таке сприймається як шось і не нормальне – але якимось боком "кумедне" чи якось так;але потім це вже жодним боком і не кумедно, і взагалі ніяк – просто жалюгідно і соромно(((

  • Tanya08

   хм що вони робили там в 2009? тільки минулого року вперше проводилась Битва націй..чи не так?

 • Gesut

  http://fb86.blogspot.com/ Був лише на третій день фестивалю, таким його побачив!

 • Pingback: Битва націй 2011, серіал про фестиваль (ОНОВЛЕНО, додано другу серію) | Буковина online()

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото