Битва націй: урочисте відкриття і перші бої


Перший міжнародний фестиваль історичної реконструкції “Битва націй” розпочався з урочистого відкриття учора, 30 квітня, у стінах Хотинської фортеці.
Відкриття, правда, відбулося без команди з Польщі – яку затримали на кордоні і яка ще доїжджає (бійці з Литви, які підсилюють польську збірну, уже прибули і були присутні на урочистостях).
Власне, через відсутність польської команди і затрималося саме відкриття (організатори сподівалися, що вона встигне) – і дійство дещо вибилося з графіку. Правда, договірні бутурти (незалікові масові бої) розпочалися вчасно – о 18:00, і далі абсолютно усе пішло за розкладом.
Безпосередньо залікові дисципліни розпочнуться сьогодні, 1 травня – це будуть бої “п’ять на п’ять” та “один на один”.

Натомість гості Фестивалю мали змогу побачити середньовічні танці, почути середньовічну (і сучасну також) музику; придбати (чи просто порозглядати) собі різного роду прикраси, елементи обладунків, мечі та шаблі й ще чимало усілякого іншого.
До речі цих самих гостей було зовсім небагато (відносно небагато) – вочевидь, основна маса глядачів завітає на вихідні; особливо, мабуть, у понеділок – на фінальні бої та нагородження переможців.

Щодо побутових моментів, то харчування організовано зовсім непогано (принаймні, на таку кількість заклади харчування працювали майже “вхолосту”) – свіжозасмажена на здоровенних плитах картопля, сосиски; суп, плов; на вході – квас і пиво, зі здоровенного самовару – чай-кава.

На вході та ще деяких ключових місцях можна побачити мапу із поясненнями українською, російською та польською мовами – де гарно позначено місця вільного доступу, місця, небезпечні для перебування; а також – місця, куди доступ лише для членів команд-учасників.

Офіційна частина тривала зовсім недовго – виступ кількох офіційних осіб, капітанів команд; і, звісно ж, гімни усіх країн-учасниць.


Ось так виглядають трибути та місце для боїв


Зброя затуплена – але абсолютно справжня.


Увесь побут повністю реконструйований, до дрібниць


Шатри білоруської збірної (із характерним входом із солом’яних блоків та дошкою на землі із написом “welcome”)


Перші (незалікові) бої розпочалися о 18:00; це були договірні бутурти 40 на 40: бійців багато, усе надзвичайно динамічно – через це важко щось зрозуміти; дві команди зходяться у поєдинку – б’ють одне одного з повних замахів; а вже за кілька секунд після початку вже перші “виведені з ладу” лежать на землі.
У першому ж бою один із учасників отримав досить серйозну травму (ситуація вимагала втручання медиків)


Не варто забувати, що усі ці обладунки вельми важкі (по 35 кілограмів), а під ними – грубий одяг для пом’якшення ударів; і це – у спекотний день під палючим сонцем.


Деколи бій був схожий на величезну навалу із людей, закутих у обладунки; деколи ж окремі бійці сходилися між собою.


Територія табору збірних


Людей, одягнених за середньовічною модою, перестаєш помічати уже за годину-дві: це перестає бути дивиною і стає абсолютною нормою.


Шапки на продаж


Подібного краму також чимало


Збірна України – перед офіційним відкриттям

Закінчився лише перший день фестивалю, але уже можна з упевненістю сказати, що організатори постаралися на славу: справжнє середньовіччя повернулося до стін Хотинської фортеці; аж ніяк не показові і не постановочні – а справжнісінькі бої в повну силу від учасників збірних; гарні концерти із гарним звуком, маса краму на продаж; смачні доступні сніданки-обіди-вечері – і незмінна святкова атмосфера.

Таким був перший день фестивалю “Битва націй“;
упевнені, наступні дні будуть біль людними і ще більш цікавими.
Чекаємо на залікові дисципліни та вболіваємо за нашу збірну!


Tags: , , , , ,