Банилівська Полонина

(c) Konyak Marina [bukvitsa@yandex.ru]

У селі Банилів-Підгірний Сторожинецького району Чернівецької області на хуторі Гільча 14 червня 2009 року о 10.00 год. розпочнуться урочистості з нагоди святкування виходу на полонину «Банилівська Полонина», започатковані родиною Штефюків в 2007 році. В цьому році даний захід проводиться спільними зусиллями управління агропромислового розвитку Сторожинецької районної державної адміністрації, сільськогосподарської дорадчої служби та за підтримки Сторожинецької районної державної адміністрації та Сторожинецької районної ради.

До участі у заході запрошені керівники та представники державної адміністрації та ради області, району, ЗМІ та громадськості.

У ПРОГРАМІ СВЯТА :
– Відкриття свята «Банилівська полонина – 2009»;
– Прес-конференція для ЗМІ;
– Святковий концерт учасників художньої самодіяльності району;
– Виставка – продаж робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва;
– Дегустація – продаж продукції вівчарства та страв національної кухні;
– Виставка-продаж кулінарних виробів;
– Святкова лотерея;
– Майстер-клас по виробництву вівчарської продукції;
– Верхова їзда;
– Конкурси, розваги, народні гуляння.

Довідкова інформація:
Одне з наймальовничіших сіл району – Банилів-Підгірний. Село розташоване у підніжжі Карпат, в долині річки Малий сірет. Увагу бажаючих відпочити за програмою сільського зеленого туризму приваблюють вершини гір Кичера, Солонці, Зубровиця висотою понад 800 м. над рівнем моря. З них відкриваються дивовижні краєвиди Буковинських Карпат.
У мальовничих околицях села знаходяться озера, де водяться короп, карась, окунь. Біля озер розташовані затишні будиночки рибалок. В урочищі Гільча знаходяться водоспад на річці Малий Сірет, де водиться форель.

На вершині гори Рагідна, за переказами та легендами, знаходиться скеля ватажка опришків – Олекси Довбуша. По навколишніх горах прокладено цікаві туристичні маршрути. Тут природа зберегла свою чарівну красу й унікальний первозданний ландшафт. Любителі природи і тиші знайдуть собі чудове місце для спокійного відпочинку в агрооселях Червоняка О.С. та Фраюка М.
Споконвіку жителі цього села займаються вирощуванням тваринницької продукції, надаючи перевагу вівчарству. Гарні травостої гірських полонин є унікальними пасовищами та дозволяють майже вісім місяців року утримувати овець на пасовищах. Традиційним стали святкові загальносільські проводи пастухів з отарами на гірські пасовища.

Контакти:
Абрамчук Валерій Антонович, сільський голова с.Банилів -Підгірний
8 (03735) 53-2-45, 80508197696
Павлюк Ірина Миколаївна, директор СОК «Сторожинецька сільськогосподарська дорадча служба»
8 (03735) 2-17-75, 80978361206

(c) Konyak Marina [bukvitsa@yandex.ru]


Tags: , ,