Award winners of the Berlinale Shorts 2009

Ось і об’явили переможців серед “короткометражок”!

_____________________________________________

Великі сподівання покладалися на наш “Діагноз”, ось про це Сумно.ком писав:

Уперше за останні 6 років українську короткометражну стрічку – фільм «Діагноз» режисера Мирослава Слабошпицького – відібрано не лише до програми показів Berlinale shorts, що складається з 28 картин, створених у 17 країнах світу, але включено й до, власне, короткометражного конкурсу, до якого потрапило лише 11 фільмів, що будуть змагатися за головні нагороди фестивалю – Золотого і Срібного ведмедів.

«Діагноз» – це маленька трагедія з теренів Східної Європи, історія трьох представників брутального світу вуличної молоді. Головні герої – волоцюги-наркомани з неблагополучних районів української столиці. Одного разу їхнє повсякденне життя, що складається з міліційних облав, пошуків наркотиків і звичного насильства, змінюють нові обставини. Коли наркокур’єр Петро зі своєю вагітною подругою потрапив під міліційну облаву, він і не підозрював, що неприємності із законом – не найсерйозніша проблема в його житті.

Останнім за часом українським фільмом, що брав участь у конкурсній короткометражній програмі Берлінале, був короткометражний анімаційний фільм Степана Коваля «Йшов трамвай 9-й номер», нагороджений Срібним Ведмедем на 53-му Берлінському міжнародному фестивалі 2003-го року.

59-й Берлінський міжнародний фестиваль, який разом з Каннським і Венеціанським фестивалями, що входить до числа трьох найпрестижніших кінооглядів світу категорії «А», проводитиметься з 5 по 15 лютого 2009 року в Берліні.

Натомість місця розподілилися наступним чином:

The Golden Bear to
“Please Say Something”
by David OReilly (Ireland)
A film which gave us lots of emotion, sensitivity and much to think about. A very humane story. With characters who made us laugh and feel sad at the same time.

The Silver Bear to
“Jade”
by Daniel Elliott (Great Britain)
The jury was taken by the individual drama of a young woman and by the condensed form of the film. A subtle story which captured us from its innocent beginning till its open end.

DAAD Short Film Prize
“The Illusion”
by Susana Barriga (Cuba)
Showing spaces instead of faces, this video diary courageously confronts the irretrievable past. A very personal form of cinema, which succeeds in painting an autobiographical landscape of loss.

Мабуть, не справила враження на високе жюрі історія віл-інфікованих наркоманів з гіпертрофованими батьківськими почуттями…

Ну що ж – натомість можна придбати багато різного краму із символікою фесту в їхній фірмовій крамниці (зображення подушки з лого Берлінале саме звідти, коштує 19,90 євро).


Tags: , , , ,