Арсеній Яценюк: В нас пострадянська економічна система, що має певні ознаки капіталізму

«Слід відверто визнати: причиною сьогоднішньої світової економічної кризи є корупція – корупція на Wall Street, корупція у London City, корупція між політиками та великим бізнесом. І це була одна з тих складових, що істотно спровокувала глобальну економічну кризу», – заявив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк у Парижі [10 січня – ред] в інтерв’ю журналістам у кулуарах Міжнародного симпозіуму «Новий світ, новий капіталізм».

Він назвав неприйнятною ситуацію, коли «активи компаній оцінювали за домовленостями, а не за реальною вартістю, коли кредити надавалися за домовленостями, а не за реальною потребою, а банківські та наглядові органи дивилися тільки крізь призму політичних домовленостей, а не справедливих підходів».

У зв’язку з цим Арсеній Яценюк відзначив особливу важливість для України та всього світу боротьбу з корупцією. «Ми можемо мати геніальні правила, дуже сильних регуляторів, але там сидять конкретні люди. І якщо ці люди будуть корумповані, система не працюватиме», – зауважив він.

Відповідаючи на запитання щодо принципів формування «нового капіталізму», що обговорювалися на симпозіумі, Арсеній Яценюк наголосив: «Для мене це – державно регульований лібералізм. Тобто з одного боку є людина як основа будь-якої держави та ключова цінність. Людина, яка має зарплату, майбутнє, освіту та забезпеченість медичним страхуванням. А з іншого – це сильна держава, що не контролює усі процеси, у жодному разі, а застосовує однакові правила гри для всіх як некорумпований регулятор», – розтлумачив він.

У відповідь на запитання західноєвропейських журналістів щодо будівництва капіталізму в нашій країні, лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк сказав: «Україна поки що нічого не збудувала. В нас пострадянська економічна система, що має певні ознаки капіталізму, орієнтується на соціальний популізм та не має чіткого плану розвитку і дій».

(с) Ініціатива Арсенія Яценюка ФРОНТ ЗМІН


Tags: , , ,