Андрій Кокотюха в Букіністі


Андрій Кокотюха, Марина Лібанова

Сьогодні, 8 лютого, у Чернівцях Андрій Кокотюха зустрівся з читачами; о 14-й (з невеличким запізненням) – в Букіністі, о 18-й – у Літкафе.
Цікавий, певною мірою категоричний та повною мірою опозиційний до нинішньої влади, із власним поглядом на елітарність-масовість та критеріями оцінки літературного успіху.


Саме Андрій Кокотюха є автором “Феномена доктора Хауса” – але там, каже, не стільки про Хауса – скільки про наші українські реалії. Навіть про комісію з суспільної моралі йдеться.
Кілька цитат:
Не можна літературу ділити на елітну і масову. Це неповага до тих людей, які надають перевагу тому чи іншому письменнику.
Книгарень в Україні має бути стільки, скільки виборчих дільниць.
Роблю те, що так не подобається нинішній владі; веду просвітницьку роботу.
Кількість проданих примірників – показник успіху; я думаю, саме він тепер актуальний.
Стосовно літературних премій та антипремій Андрій вважає, що просто смішно коли “елітний” автор (продано 500 примірників) “розносить” книгу, якої продано 45000 примірників; крім того – неетично та заздрісно.
А в журі літературних конкурсів мають сидіти не літературознавці (яких справа – літературна критика, якої немає), а видавці, продавці; якщо з переможних 12 романів Коронації слова видають 4 – а з-поміж тих, що залишилися “за бортом” – 8?
Письменництво на Україні – справа абсолютно неприбуткова; “для душі”. Заробляє ж Андрій на кіносценаріях та сценаріях до серіалів.

Ще кілька лінків:
Андрій Кокотюха: Порнографія – це Табачник, а не фільми з сексом
Андрій КОКОТЮХА: «Читач та його потреби – понад усе»

  • я читав цей феномен. Рідкісне барахло

    • Mykola

      шо вдієш! погляд автора на масову і немасову літературу десь приблизно на це і натякав якоюсь мірою:)це ще добре шо "феномен доктора хауса" ніхто не читав…

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото