Три міста області порушують закон “Про захист економічної конкуренції”

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала Хотинську, Новодністровську міські ради, а також виконавчий комітет Заставнівської міської ради припинити порушення Закону України “Про захист економічної конкуренції”. Як встановило територіальне відділення АМКУ, ради не затвердили відповідно до чинного законодавства Порядок оприлюднення інформації та відкритих слухань щодо зміни цін/тарифів на товари суб’єктів природних монополій. Така бездіяльність рад створює умови для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, які працюють на ринках житлово-комунальних послуг.
«Приймаючи рішення про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги, органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати проекти цих регуляторних актів. При цьому поняття «оприлюднення» здебільшого зводиться до повідомлення в 3MІ про факт зміни розміру тарифів та наведення нових тарифів, – зазначив голова територіального відділення АМКУ Віктор Мотуляк. – Оприлюднення інформації про встановлений розмір цін не повинно бути формальним. Тому адміністративна колегія територіального відділення зобов’язала міські ради розробити порядок, що дозволить споживачам мати доступ до інформації про структуру тарифу та склад витрат житлово-комунальних послуг».
На даний час територіальним відділенням АМКУ досліджуються дії інших міських рад щодо дотримання порядку та процедури ознайомлення споживачів зі структурою тарифів та порядку проведення відкритих слухань щодо змін цін (тарифів) на послуги суб’єктів природних монополій, як це передбачено Законом України «Про природні монополії».

(c) ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
м. Чернівці, вул. Маяковського,33


Tags: ,