Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Ніколає Гумений у прес-клубі реформ

20 травня в Чернівецькому прес-клубі реформ з журналістами спілкувався Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Ніколає Гумений.
Зустріч проходила в рамках заходів, присвячених святкуванню 650-річчя утворення Молдовської Держави.

Того ж дня за ініціативи Всеукраїнської національно-культурної молдавської Асоціації та міжрайонного товариства молдавської культури Буковини при активному сприянні ЧНУ та Посольства Республіки Молдова в Україні в м.Чернівці проходила міжнарнодна науково-практична конференція на тему “650-річчя заснування Молдавської Держави”.
Крім того, в ході візиту пана посла на Буковину пройшли двосторонні зустрічі з крайовою владою, керівництвом Новоселицького району, активом міжрайонного товариства молдавської культури Буковини та керівництвом Торгово-Промислової Палати Чернівецької області.

Питання звучали все ті ж: Придністров’я, спрощення процедур при перетині кордону між Україною та Молдовою, співпраця на національному та регіональному рівнях; збереження культури молдавського етносу на Буковині.
Пан Ніколає відповідав дипломатично, з лейтмотивом “зроблю усе можливе, щоб наші відносини істотно покращились; працюємо над тим, щоб …”

Багато питань, однак, задавалися панові послу, але стосувалися насправді внутрішніх проблем України – такі брав на себе пан Анатолій Фетеску.

Анатолій Фетеску, президент Всеукраїнської національно-культурної молдавської Асоціації.

Відповідав на усі запитання стосовно забезпечення молдавських шкіл підручниками, стосовно переведення молдавських класів на українську мову навчання; а також (на адресне запитання від кореспондента конкуруючого видання) про джерела фінансування, періодичність виходу та наклад своєї підвідомчої газети.


Tags: , ,