Манфред Якоб Фогт у Чернівцях

У п`ятницю, 30 жовтня, в Чернівецькому художньому музеї відбулася пре-конференція відомого німецького художника Манфреда Якоба Фогта, виставка якого має відкритися на наступному тижні у виставковій залі художнього музею.

Манфред Якоб Фогт народився у місті Аугсбург, яке розташоване у федеральній землі Швабія, що в Німеччині. Фахову освіту отримав в одному з найпрестижніших вищих мистецьких навчальних закладів Європи – Мюнхенській Академії мистецтв. Саме там він вперше серйозно зацікавився традиційними натуральними фарбами, їхніми властивостями та складом. На сьогодні він є одним з ліченої кількості митців, які самі виготовляють фарби для своїх картин за традиційними рецептами.

Герр Манфред є представником абстрактного живопису. Своїм вчителем та натхненником він вважає відомого у всьому світі художника-абстракціоніста Василя Кандинського, з яким йому довелося зустрітися на початку власної творчої кар`єри. Але німецький митець по-своєму використовує традиції абстракціонізму. В його творах в абстракційні форми втілени кольори Європейських регіонів. Яким саме чином, герр Манфред і розповів на прес-конференції.


_______________________________

Справа в тому, що він і сьогодні займається дослідженням та вивченям традиційних кольорів і складу фарб у різних куточках Європи. На полотнах німецького художника відтворені стародавні фарби багатьох європейських регіонів. Слід зауважити, що ще з часів стародавнього світу та середньовіччя фарби вироблялися на основі пігменту, який видобували з грунту, і вже потім до пігменту добавлялися матеріали для розмішування. Зрозуміло, що певний грунт є характерним лише для певної місцевості, тому для кожного району здавна традиціними є лише певні кольори. Найточніше це відображено в геральдиці, адже колірна гама гербів та прапорів спиралася на кольори фарб, які можна було виробити в цьому регіоні.

Саме так і називається виставка Манфреда Фогта – «Кольори Європи». На його картинах презентовані кольори німецьких, французьких, італійських, румунських, українських та інших європейських регіонів. Звичайно, що не обійшлося і без Буковини, надто самих Чернівців. Міста, яке було відомо художнику ще з дитинства як батьківщина видатних німецькомовних поетів Пауля Целана і Рози Ауслендер. До речі, картина, яка представляє в експозиції Буковину, присвячена саме їм.

Використання саме натуральних, справжніх фарб герр Манфред вважає найважливішим у власному творчому процесі. Це, так би мовити, подвійна творчість: спочатку створюються фарби, потім за їхньою допомогою пишуться картини. Така філософія дійсно вирізняє цю надзвичайно цікаву та талановиту людину з-поміж колег по пензлю, адже, дійсно, набагато простіше замовити або придбати вже готові фарби, аніж витрачати час на кропітку працю по іх замішуванню та створенню. Але… Кольори на картинах художника і справді більш реальні, оскільки вони вироблені на натуральній, а не на синтетичній основі.

Не можна не згадати і про нетрадиційну манеру герра Манфреда у створенні власних картин. Переважна більшість художників пишуть на полотні, яке вже закріплено на підрамнику, а Манфред Фогт – навпаки. Свої полотна він створює на даху власного будинку у Римі, а вже потім закріплює їх на підрамнику.
Що ж, залишається тільки відвідати виставку Манфреда Якоба Фогта, яка експонуватиметься у художньому музеї нашого міста цієї осені, щоби побачити, в які традиційні кольори «вдягнена» Європа у баченні цього цікавого та багато в чому унікального художника, справжнього європейця у повному розумінні цього слова.

Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник Чернівецького художнього музею


Tags: , , , ,