11 грудня розпочинається акція Вифлеємський вогонь миру

Українська делегація пластунів разом зі скаутами інших країн світу 11 грудня візьме участь в урочистій месі у Віденському кафедральному соборі. Служба Божа буде проходити з нагоди старту міжнародної естафети “Вифлеємський вогонь миру”. Після меси скаутські організації почнуть розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру в країни Європи.

Українська делегація з 26 осіб буде представляти всі куточки України. Цю акцію заснувала ще в 1988 році Австрійська телерадіокомпанія як благодійний вчинок – донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях, дитячих будинках і т.п. У тому ж році ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Берт Грюнвальд.

До Європи вогонь з Вифлеєму в кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він йде по Європі з рук в руки, з так званої “скаутською естафетою”. З Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де про нього піклується найбільша скаутська організація України – Пласт. Україні Вифлеємський вогонь миру передадуть польські скаути – харцери. Урочиста передача Вогню українським пластунам відбудеться у 17 грудня, на українсько-польському кордоні (Рава-Руська).

Вже традиційно, акцію в Україну благословили відразу чотири церкви – Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква та Українська римо-католицька церква.

Координатор акції Іван Спринь зазначив: “Вже в дванадцяте цей символ віри, надії і любові пластуни поширюватимуть в Україні не тільки в церквах, але і в дитячих будинках, лікарнях, адже вогонь з місця народження Ісуса Христа повинен горіти на Різдво у кожній українській родині!”.

Програма Вогню
11 грудня – участь українських пластунів з України, Німеччини, Австрії у старті міжнародної скаутської естафети у Відні

12-25 грудня – передача свічок, благословенних Вогнем, пластовим організаціям в Австралії, Аргентині, Канаді, США, Польщі

17 грудня – передача вогню польськими харцерами українським пластунам на україно-польському кордоні

17-20 грудня – передача Вогню українським громадам та скаутам Естонії, Латвії та Литви

17-20 грудня – передача Вогню у Болгарію та Сербію

19 грудня – передача Вогню скаутам з Росії у м. Донецьк

18-20 грудня – передача Вогню скаутам Молдови та Румунії

20 грудня – передачі Вогню в Києві представникам головних церков України та громаді Києва

25-26 грудня – сходження з Вогнем на Говерлу

23 грудня – 19 січня – розповсюдження Вогню по містах, селах, церквах, сиротинцях, лікарнях тощо

Прес-служба Пласту
Національної скаутської організації України


Tags: , , ,