9 листопада: падіння Берлінського мура, День української писемності, перейменування Станіслава

9 листопада – неабиякий історичний день! Невеличка підбірочка гарних матеріалів стосовно сьогоднішніх річниць.

9 листопада цього року увесь світ відзначає 20-ліття падіння Берлінського мура.

А такі ось зображення знаходяться у East Side Gallery, і тут же у Вікіпедії розміщено дуже і дуже цікаву підбірку зображень з цієї галереї (як ось це чудове зображення вище, наприклад; також маємо змогу побачити відоме на увесь світ зображення, яке було зруйновано – і процес його відновлення).

9 листопада – день перейменування міста Станіслав у Івано-Франківськ:

З 1662 до 1772 року і з 1918 до 1939 року носило назву Станиславів (Stanis?aw?w), з 1772 до 1918 року – Станіслав (Stanislau). З 1939 року радянською владою було повернуто австрійську назву Станіслав, а 9 листопада 1962 року з нагоди 300-річчя місто було перейменовано у Івано-Франківськ в честь видатного письменника Івана Франка.

9 листопада – День української писемності та мови!

Свято встановлено 6 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

З приводу чого сьогодні Президент України звернувся до співвітчизників із промовою.

Неабиякого поширення цього року набула й ініціатива “UA DAY“:
UA DAY – це громадська акція, що покликана популяризувати використання української мови у побуті. Акція проводиться 9 листопада – саме цей день є офіційним Днем української мови та писемності.
Суть UA DAY полягає в тому, щоб у визначений день використовувати у своєму побуті лише українську мову. Ви можете розмовляти нею з родиною та друзями, писати SMS, читати українську книгу, або ж поділитися думками у своєму блозі. Вибір діяльності такого роду необмежений.”

Зокрема, хедлайнером цьогорічної акції стало гасло “Мені щастить, коли я шукаю українською“:

Пошук українською

________________________________________________

Особливого розголосу й популярності громадська акція набула на мікроблоговій платформі TWITTER, де усе стосовно ініціативи можна переглянути за хеш-теґом #uaday

  • Anonymous

    Пригадую з росповіді моїх друзів, що давно мешкають в Німетчині;

    Після падіння муру через кордон увірвалися сотні шахраїв, “наперсточників”. Вони нагріли руки на довірливих, “вигравши” в них не одну сотню дойчмарок. Поліція застерігала про це, але нічого не могла вдіяти. Вокзал у центрі Берліна перетворився на циганський табір з Румунії. Вони, з дітьми на руках, снували з заходу на схід, купуючи приймачі і продаючи їх на Александерплатці. Діти не давали проходу, шарпаючи за поли перехожих і просячи копієчку. На Унтер ден Ліндер аж до самісіньких Брандербурзьких воріт продавали військове (совєтське) обладнання, офіцерські годинники, планшети, кашкети. До речі, торгували не військові колишнього Радянського Союзу, а… турки. Була в них і зброя, я випадково почула, що хочуть купити навіть підводного човна. А продавала його звичайна на вигляд жінка. На сході в усіх універмагах і бутіках крам терміново збували за зниженими цінами. Гроші можна було поміняти на колишніх пропускних пунктах у в’єтнамців. “Західняки” міняли дойчмарки на східні марки і скуповували на сході значно дешевші товари, обідали за безцінь у найкращих ресторанах… Мої друзі казали, що східні німці одразу почали підривати свою економіку…..

    Але цевже історичні події…

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото