68 річниця Акту відновлення Української Держави

Сьогодні о 12:00 на Центральній площі Чернівців біля пам’ятника Тарасу Шевченку Блок Національних Сил Буковини відзначав 68-у річницю Акту відновлення Української Держави у Львові Українськими Національними Зборами:

  • Anonymous

    Повернемось до тих історичних подій:

    Акт відновлення Української Держави, проголошений 30 червня 1941 р. у Львові, — важлива історична подія в житті нашого народу. Розглядаючи докладніше його значення для тогочасного періоду національно-визвольної боротьби в Україні, приходимо до безсумнівного висновку про те, що проголошення відновлення Української Держави. Тоді ж було скликано Національні збори, на яких прийняли текст проголошення незалежності, а також декрет, яким призначено головою уряду 29-річного Ярослава Стецька. Увечері 30 червня і вранці 1 липня текст Акта відновлення Української держави пролунав на радіо. У тексті було сказано, що «волею Українського народу Організація українських націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України». Водночас Акт проголошення просив населення «не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена суверена українська влада». Під Актом поставили свої підписи представники інших українських політичних організації, які пізніше під тиском німців їх відкликали. Але цього не зробив Я.Стецько. Український прем’єр-міністр підтвердив серйозність намірів свого народу стати державною європейською нацією. За відмову відкликати Акт відновлення Української Держави Я. Стецька арештували і ув’язнили в концтаборі Заксенхаузен, де він до вересня 1944 р. перебував в камері смерті, якої уникнув через звільнення й перехід до американської окупаційної зони.

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото