6 грн. за 1 куб води

Тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, які надає ДКП «Чернівціводоканал», скоригував 23 червня міськвиконком. Скориговані тарифи вступають у дію з 1 липня цього року. Для населення ці послуги подорожчали на 20%, а для бюджетних установ та організацій, інших споживачів подешевшали на 16%.
З 1 липня у Чернівцях населення за послуги водопостачання та водовідведення буде сплачувати 6 грн. за 1 куб води, бюджетні організації – 6,69 грн., інші споживачі – 8,73 грн. за 1 куб. води. До цього населення сплачувало 5 грн., бюджетні установи – 7,96 грн., інші споживачі – 10,30 грн. за 1 куб.


Коригування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення у Чернівцях здійснено на виконання вимог постанови Кабміну щодо обмеження рівня рентабельності виробникам цих послуг для бюджетних організацій та інших споживачів.
У скорегованих тарифах рівень рентабельності для бюджетних установ становить 15% (було 46-52%), інших споживачів – 50% (було 82-99%). У тарифах для населення закладено рентабельність 2% ( у діючих до цього тарифах рентабельність була мінусовою: -6-10%) .
У скоригованих тарифах на послуги водопостачання та водовідведення питома вага електроенергії становить 32,8%, заробітної плати – 31,5%, відрахувань на зарплату – 11,9%, відрахувань на амортизацію – 4,9%, податків – 3,1%, витрат на придбання реагентів – 2,4%, паливно-мастильних матеріалів – 2,6%, загальновиробничих витрат – 7,4%, інших статей витрат – 3,4%. У порівнянні з діючими тарифами зменшилася питома вага видатків на електроенергію, відрахувань амортизацію, видатків на придбання реагентів та паливно-пастильних матеріалів, інших статей витрат.
У результаті корегування середній рівень рентабельності послуг водопостачання та водовідведення у Чернівцях зменшився з 11,62% до 9,66% .
На скореговані тарифи отримано позитивні висновки щодо їх економічної обґрунтованості Держінспекції з контролю за цінами, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернівецькій області, а також міської комісії з питань тарифної політики в житлово-комунальній сфері.

(с) Прес-центр міської ради


Tags: ,