500 тисяч євро Чернівцям від німецького державного банку KfW

Угоду про виділення гранту у сумі 500 тисяч євро для оплати експертних послуг з розробки техніко-економічного обґрунтування проекту «Водопостачання Чернівців» підписали 11 грудня Чернівецький міський голова Микола Федорук та директор банку KfW у Києві Крістіан Дьорнер.

Крістіан Дьорнер відзначив, що німецький державний банк KfW вже 15 років співпрацює з Україною і за цей час проінвестував майже 500 мільйонів євро для реалізації інноваційних проектів у сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження та фінансів. З 2007 року представники банку відвідали 20 міст України,у 15 з яких провели ґрунтовні дослідження. За результатами цих досліджень для співпраці у розвитку інновацій банк обрав Чернівці, Львів та Кременчуг. Чернівці зацікавили банк готовністю до конструктивної співпраці та наявністю конкретних інноваційних проектів,одним з яких є проект модернізації системи водопостачання.

За підписаною угодою банк на безповоротній основі надає Чернівцям грант у розмірі 500 тисяч євро на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації міської системи водопостачання. З метою визначення виконавця цього обґрунтування вже проведено міжнародний відкритий тендер, у якому взяли участь вісім компаній з Німеччини, Данії, Австрії. Після кваліфікаційного відбору до фіналу тендеру дійшли три компанії, які набрали понад 70 із 100 можливих балів. Оцінка кваліфікаційної заяви кожної компанії здійснювалася з врахуванням її фінансової спроможності, наявності відповідного кадрового ресурсу та досвіду з розробки подібних проектів у сфері водопостачання впродовж останніх п’яти років, доступності технічної експертизи. Основним критерієм для визначення переможця тендеру є якість запропонованої ним методології, враховуватиметься також ціна експертних послуг. Техніко-економічне обґрунтування повинне включати:
– короткострокову, середньострокову й довгострокову концепцію розвитку системи водопостачання Чернівців;
– попередній дизайн проекту, оцінку витрат та пофазовий план впровадження короткострокових та середньострокових заходів з покращання системи водопостачання;
– інституційну та фінансову оцінку поточної ситуації в Чернівцях у сфері надання послуг водопостачання та водовідведення;
– оцінку ефективності діючої в Чернівцях системи оплати послуг водопостачання та водовідведення;
– підготовку моделі встановлення тарифу на послуги водопостачання та водовідведення;
– оцінку впливу запланованих проектних заходів .
Головною метою проекту є покращення системи водопостачання Чернівців. Як зазначив міський голова Микола Федорук, Чернівці мають намір використати досвід Німеччини, щоб водопостачання у місті відповідало європейським стандартам – як за якістю води, так за економічними показниками цієї послуги.

Кінцевим результатом реалізації проекту може стати спорудження Прутського водозабору, що призведе до значного здешевлення води у Чернівцях. За словами директора департаменту ЖКГ Олександра Шумейка, у разі отримання кредиту німецького банку на реалізацію проекту, Чернівцям знадобиться два роки для спорудження Прутського водозабору, який у три рази скорочує енергозатрати системи водопостачання та дозволяє оптимізувати штат ДКП « Чернівціводоканал» .

(с) Прес-центр МР


Tags: ,