2009 рік проголошено Роком Володимира Івасюка в Чернівецькій області

Цього року відзначаємо 60-ту річницю від дня народження поета і композитора Володимира Івасюка.

У його день народження, 4 березня, у меморіальному музеї В.Івасюка буде відкрито тематичну виставку “Планета пісень”, відбудеться творчий вечір пам’яті В.Івасюка в Академічному музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської за участю митців краю та гостей з Києва, Львова, Івано-Франківська (до участі в концерті запросять Софію Ротару, Тараса Чубая, Ані Лорак та ін.).

Заходи з нагоди 60-річчя В.Івасюка пройдуть і в Києві, Львові, Івано-Франківську.

Окрім того, в рамках святкування заплановане проведення інтернет-конференції “Вознесись, мелодіє, біль наш погаси”, видати набір поштівок про життя і творчість Володимира Івасюка, підготувати і видати збірку популярних естрадних та ліричних пісень В.Івасюка, презентацію фотоальбому “Вернися зі спогадів” Любомира Криси.

У вересні протягом тижня триватиме заключний етап Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута”. Вже триває робота над циклом телерадіопередач, присвячених життю і творчості В.Івасюка. Для реалізації заходів Року Володимира Івасюка з обласного бюджету виділено 183 тис. грн., 31 тис. грн. з яких буде витрачена на підготовку та святкування ювілею славетного пісняра 4 березня.


Володимира Івасюка вважають одним із основоположників української естрадної музики. Велика кількість його пісень стали народними: “Водограй”, “Тільки раз цвіте любов”, “Я піду в далекі гори”, “Нестримна течія”, “Червона рута”, “Два перстені”, “Пісня буде поміж нас”. Загалом, В.Івасюк написав 107 пісень, 53 інструментальних твори, музику до кількох спектаклів.
Працював та дружив з Софією Ротару, Назарієм Яремчуком, Василем Зінкевичем. Окрім поетичного та композиторського талантів, В.Івасюк був чудовим музикантом – грав на фортепіано, віолончелі, гітарі. Майстерно виконував свої пісні. Мав художній талант, був неординарним живописцем.

(с) Прес-служба ОДА


Tags: , , , ,